loader image
Comment ça va?
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Paul-Valéry – Montpellier 3 Üniversitesi

Paul-Valéry – Montpellier 3 Üniversitesi

Paul-Valéry – Montpellier 3 Üniversitesi, modern eğitim anlayışı ve çeşitli eğitim programları ile öne çıkan bir yükseköğretim kurumudur. Fransa’nın güneyinde, Akdeniz’in eşsiz güzellikteki Occitanie bölgesinde konumlanmış olan Montpellier 3 Üniversitesi, sadece akademik başarıları ile değil, aynı zamanda benzersiz coğrafi konumuyla da dikkat çekmektedir. Bu avantajlı konum, öğrencilerin Akdeniz’in doğal güzelliklerini keşfederken, Montpellier şehrinin tarihi ve kültürel zenginliği ile iç içe ve dolu bir üniversite yaşamı geçirmelerine olanak tanır.

Üniversite, tarihi Orta Çağ’a kadar uzanan bir geçmişe sahip olup öğrencilere geniş bir yelpazede eğitim sunmaktadır. Üniversite adını ünlü Fransız şair ve yazar Paul Valéry’den almıştır ve bugün özellikle Edebiyat, Yabancı Diller, Sanatlar, Beşeri ve Sosyal Bilimler alanlarında uzmanlaşmış bir kurum olarak öne çıkmaktadır. Öğrencilere sunduğu lisans, yüksek lisans ve doktora programları, köklü geçmişi ve sürekli gelişen yapısıyla Montpellier 3, Fransa’nın devlet üniversitesi statüsündeki en saygın yüksek eğitim kurumlarından biridir.

Üniversite her yıl birçok uluslararası öğrenci kabul etmektedir ve yabancı öğrencilere Fransızca öğretiminde en yüksek katılıma sahip üniversitelerden biridir.

Üniversitenin sunduğu olanaklardan biri de profesyonel bir tiyatroya ev sahipliği yapmasıdır. Öğrencilerin sanatın içinde yer almaları ve kültürel anlamda zengin bir üniversite yaşamından faydalanmaları amaçlanmaktadır.

GÜÇLÜ YÖNLER
  • UPV, Fransa ve Avrupa’daki en eski ve en kaliteli, Edebiyat, Yabancı Diller, Sanat, Beşeri ve Sosyal Bilimler eğitimi veren üniversitelerden biri.
  • 6 Fakülte, 1 enstitü, 3 kütüphane, 1 kültür merkezi, senfoni orkestrası, öğrenci evi, tiyatro.
  • 141 farklı milletten 22.400 öğrenci, 778 akademisyen, 21 araştırma birimi.
  • Araştırmacıların %73’ü A veya A+ sınıflandırmasına sahip ekiplerin bir parçası.
  • Profesyonel bir tiyatroya sahip birkaç Avrupa üniversitesinden biri.
  • En fazla uluslararası öğrenci kabul eden Fransız üniversitelerinden biri.
  • CIEP tarafından FLE (Fransızca dil eğitimi) kalite belgesi ile ödüllendirilen, Fransızca öğretiminde en iyi merkezlerinden birine sahiptir.
  • Üniversite, Fransa’nın güneyindedir ve yıl boyu güneşli ve ılıman bir iklimden faydalanır ayrıca Toulouse, Marsilya, Aix-en-Provence, Barselona gibi birçok şehre yakındır.
  • Montpellier, Fransa’da öğrenci şehri olarak bilinir, bu da öğrencilerin sosyal hayata hızlıca uyum sağlamalarına olumlu yönde etki eder.

Diğer Paylaşımlar

Logo_bleu
ISG
Okul tanıtımı: 1967 yılında kurulan...
Devamını Oku
MBS
Montpellier Business School
Okul Tanıtımı: Montpellier Business...
Devamını Oku
science pour l'ing
ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!