loader image
Comment ça va?
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

ESMA – Ecole Supérieure des Métiers Artistiques

ESMA – Ecole Supérieure des Métiers Artistiques

Programlar

Design Graphique Plurimédia

Kampüs: MONTPELLIER, TOULOUSE

Süre: 3 yıl

Ücret: Hazırlık: 5880€ / 2. ve 3. Yıl: 6080€+

Grafik Tasarım, iletişim veya kültür amacıyla sanatsal ve grafik yaratım etrafında odaklanmış bir disiplindir. ESMA’nın Grafik Tasarım ve Multimedya Profesyonel Programı, görsel iletişim ve grafik tasarım mesleklerine hazırlayan bir eğitimdir.

Herhangi bir alandan lise diploması sonrası birinci yıl itibariyle erişilebilir olan Grafik Tasarım ve Multimedya programı, 3 yılda tamamlanmaktadır: Temel bilgilerin kazanıldığı bir yıl, grafik tasarım projesinin üretim zincirinin tamamını somut bir şekilde kavramak için bir derinleştirme yılı ve Dijital İletişim veya Hareketli Grafik Tasarım (Motion Design) alanlarında uzmanlaşmayı içeren bir profesyonelleşme yılını içerir.

Eğitim sonunda, öğrenciler bir iletişim ajansına, kurum veya işletmelerdeki bir iletişim departmanına, bir reklam ajansına, görsel-işitsel stüdyolara katılmak veya bağımsız olarak çalışmak için gerekli tüm yetkinliklere sahip olacaklardır.

Eğitim, 31/05/2024 tarihinde Ulusal Mesleki Sertifikalar Dizini’ne kayıtlı seviye 6 RNCP39117 Grafik Tasarım ve Multimedya Diploması ile onaylanmaktadır.

Architecture d’Intérieur

Kampüs: MONTPELLIER

Süre: 5 yıl

Ücret: Hazırlık: 5880€ / 2. ve 3. Yıl: 6080€+

ESMA tarafından sunulan İç Mimarlık eğitimi, sizi İç Mimarlık, Sahne Tasarımı ve Mekan Tasarımı alanlarındaki kariyerlere hazırlar. Tüm sektörlerde lisans eğitiminin ardından ilk yılda girilebilinen İç Mimarlık programı 5 yıldan fazla sürer: Bir hazırlık yılı, iki yıl derinlemesine çalışma ve iki yıl profesyonelleşme. Bu eğitimin sonunda, öğrenciler tasarım ofislerine, mimarlık firmalarına katılmak veya bağımsız bir yüklenici olarak iş piyasasına girmek için gerekli sanatsal ve teknik becerileri kazanmış olacaklardır. “İç Mimarlık” unvanının Ulusal Mesleki Sertifikalar Rehberine (RNCP) kaydı için yapılan yeni başvuru, şu anda France Compétences tarafından incelenmektedir.

Cycle Pro

Cinéma d’Animation 3D & Effets Spéciaux

Kampüs: Bordeaux, Lyon, Montpellier, Nantes, Rennes, Toulouse

Süre: 5 yıl

Ücret: 7680€

ESMA tarafından sunulan Profesyonel 3D Animasyon ve Özel Efektler Programı, yarının animasyon sineması dünyasının büyük isimlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Herhangi bir lise diploması sonrası ilk yıl için erişilebilir olan 3D Animasyon Sineması kursu, beş yıl sürer. Bu süre zarfında öğrenciler, karakterler, dekorlar ve grafik unsurların yaratılması ve animasyonu için gerekli tüm becerileri kazanacak ve ardından animasyon stüdyolarına, video oyun stüdyolarına veya 3D odaklı iletişim ajanslarına katılabileceklerdir.

Bu eğitim, 27/03/2023 tarihinde kaydedilen RNCP37415 “3D Animasyon ve Özel Efektler – Tasarım ve Uygulama Uzmanı” unvanı ile doğrulanır ve seviye 7 (Bac+5 eşdeğeri) olarak kabul edilir.

Belge Verenler: Ecoles Créatives Montpellier, Ecoles Créatives Nantes, Ecoles Créatives Lyon ve ETPA Ecoles Créatives (ESMA ticari markası).

Eğitim, Lyon kampüsünde İngilizce olarak sunulmaktadır.

Cycle pro

Jeu Vidéo

Kampüs: Montpellier, Rennes, Toulouse

Süre: 4 yıl

Ücret: 6580€

ESMA tarafından sunulan Profesyonel Video Oyun Programı, oyun tasarımcısı ve ilgili mesleklerde çalışmak üzere öğrencileri hazırlar, oyunun tasarımından gerçekleştirilmesine kadar geniş bir yelpazeyi kapsar.

Tüm bölümlerden lise diploması ile birinci sınıfa kabul edilen bu profesyonel video oyun programı dört yıl sürer: iki yıl temel bilgi edinme, bir yıl derinlemesine çalışma ve uygulama, ve bir yıl tasarım ve geliştirmedir.

Bu eğitimin sonunda, öğrenciler seçtikleri alana göre, sanatsal mesleklerde (Oyun Sanatı) veya teknik mesleklerde (Oyun Programlama) uzmanlaşarak, video oyunu tasarımında yer alan profesyoneller olmak için gerekli teknik ve sanatsal becerileri kazanmış olacaklardır.

Eğitim, Ulusal Mesleki Sertifikalar Rehberi’nde (RNCP) 6. seviye oyun tasarımcısı – video oyun tasarımcısı unvanı ile 27/03/2024 tarihinde kayıtlı RNCP38806 başlığı ile doğrulanmaktadır.

Sertifikalandırıcılar: Ecoles Créatives Montpellier, ETPA Ecoles Créatives, Ecoles Créatives Rennes (ESMA).

Cycle Pro

Illustration Concept Art

Kampüs: Montpellier

Süre: 3 yıl

Ücret: 6080€

Evren yaratmada uzmanlaşmış olan İllüstratör, Video Oyunları, Animasyon Sineması, Çizgi Roman gibi çeşitli eğlence alanlarında çalışabilir. Çizim, dijital illüstrasyon, 2D ve 3D grafik tasarım ile senaryo yazımı bu eğitimin merkezinde yer almaktadır.

Profesyonel İllüstrasyon Konsept Sanatı döngüsü, 3 yıllık bir eğitim sürecinin sonunda, devlet tarafından tanınan 6. seviye (lisans derecesi eşdeğeri) bir unvan olan RNCP36641 Çizer – İllüstratör sertifikasını elde etme imkanı sunar.

Diğer Paylaşımlar

cge
Grandes écoles: Mezunlar Hâlâ Kolayca İş Bulabiliyor
Hızlı işe alım ve yüksek maaşlar ! Grandes...
Devamını Oku
parcoursup2024
R
2534838-adobestock-323404875-766x438

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!