loader image
Bonjour
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Montpellier Business School

Montpellier Business School

Okul Tanıtımı:

Montpellier Business School, 1897 yılında Montpellier Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kuruldu. Okul, akademik mükemmelliğe ve etik, açıklık, çeşitlilik, sorumluluk ve küresel performans gibi temel değerlere bağlıdır. Bugün, Montpellier Business School, çeşitliliğin toplum ve işletmeler için bir zenginlik olduğuna inanmaktadır. Şirketlerin sürdürülebilir başarısının ekonomik, sosyal ve çevresel performanslarına dayandığına inanılmaktadır.

Okul, tüm yeteneklerin potansiyellerini tam olarak ifade edebileceği kapsayıcı bir dünya vizyonuna sahiptir. Bu çeşitliliğin her üye için bir güç kaynağı olduğuna inanmaktadır. Bu nedenle, öğrencileri tüm sosyal sınıflardan ve 80’den fazla ülkeden kabul etmektedir. Şirketler için en büyük zorlukların sürdürülebilir, sosyal olarak sorumlu ve çevre dostu bir strateji dönüşümü olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle, CSR ve sürdürülebilir kalkınma konuları araştırma faaliyetlerinin merkezindedir.

Montpellier Business School’u seçenler, hızla değişen bir dünyada sosyal olarak sorumlu liderler olmayı seçmektedirler.

Bachelor programı:

3 yıllık bir programdır.

Fransızca veya İngilizce eğitim dili seçeneği vardır. Bu, öğrencilere 6 ile 24 ay arasında yurt dışında eğitim görme, çift uluslararası diploma alma veya son yıllarını yarı zamanlı bir kursla tamamlama imkanı sunar.

MBS Lisans programına katılmak, lise diplomasından itibaren bir Grande Ecole de Management’a erişim sağlamak ve hem ulusal hem de uluslararası şirketlerin ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyarlanmış bir eğitim programının güvencesini almak demektir.

Uluslararası İşletme Yönetimi Lisans programı, Yönetim Eğitim ve Diploması Değerlendirme Komisyonu (CEFDG) tarafından yapılan değerlendirmeden sonra Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı tarafından tanınan Uluslararası İşletme Yönetimi Diploması (DMIA) ile sonuçlanır. Bu diploma, France Compétences tarafından Ulusal Mesleki Sertifikalar Rehberi’ne (RNCP n°36246) kayıtlıdır.

Neden BIBA programını seçmelisiniz:

Çift misyon:

Çevrelerindeki değişikliklere uyum sağlayabilen ve üzerinde kalıcı ve olumlu bir etki yaratabilen çevik ve verimli orta düzey yöneticiler ile geleceğin girişimcilerini yetiştirmek;

Öğrencileri ileri düzeyde eğitim ve yaşam boyu öğrenim için hazırlamak.

MBS’in değerlerine bağlılık:

Etik, çeşitlilik, sorumluluk ve genel performans, program boyunca yansıtılmaktadır.

Projenizi oluşturmak için kişiselleştirilmiş bir yol:

Öğrenciler, 4 yıla kadar sürebilen çift diploma ile yurtdışında 24 aya kadar kalma imkanı sunan 4 farklı seçenek arasından seçim yapabilirler.

Dil ve iletişim odaklı:

İngilizce öğrenimi, iletişim dersleri ve ikinci dil öğrenimi BIBA programında önemli bir rol oynamaktadır.

Mezunların yarısı, eğitimlerine Master programında devam ederken, iş piyasasına girmeyi tercih edenler, mezuniyetten sonraki 6 ay içinde %97 istihdam oranı ile yıllık ortalama 30.000 € maaş kazanmaktadır.

İngilizce veya çift dilde eğitim, 6 ila 24 ay arası yurtdışı deneyimleri, uluslararası çift dereceler veya stajlı eğitimler: MBS Lisans programı, artan düzeyde uluslararasılaşma sunan dört farklı yolu seçme imkanı sunar.

Her biri modüler olan bu yollar, öğrencilerin programa katıldıklarında belirli bir yola taahhüt etmelerini gerektirmez. Her yıl, program departmanı, öğrencilerin ideal yolunu oluşturmak için onlarla birlikte çalışacaktır.

Business Pro Track:

Business Pro Track ile uluslararası boyutu güçlendirilmiş bir profesyonelleşme birleştirin:

– Fransızca veya İngilizce olarak öğretilir.

– 6 aylık profesyonel deneyim.

– 2. ve 3. Yılda çalışma-eğitim mümkündür.

International Track:

International Track ile 12 aylık uluslararası bir deneyim yaşayın ve çift diploma ile mezun olun:

-Fransızca veya İngilizce olarak öğretilir. / 12 aylık profesyonel deneyim / Çift diploma

Global Track:

Global Track ile 18 ay boyunca yurtdışında derin bir deneyim yaşayın ve çift diploma ile mezun olun:

-18 aylık profesyonel deneyim / Aynı ülke içinde tamamen entegre olma / Çift diploma

North America Track:

North America Track ile 4 yıllık bir süreçte yer alın ve Kanada’nın en prestijli üniversitelerinden birinden çift diploma ile mezun olun:

-4 yıllık süreç / Kanada’daki prestijli bir üniversitede 24 ay geçirme / Çift diploma

ULUSLARARASI KABUL DEĞERLENDİRMESİ: YABANCI BİR DİPLOMA VEYA EŞDEĞER BİR YETERLİLİĞE SAHİP ADAYLAR İÇİN

Uluslararası Kabul Değerlendirmesi, uyruğu ne olursa olsun, daha önce Fransız olmayan bir eğitim kurumunda eğitim görmüş adaylara açıktır. Eğitim seviyesine bağlı olarak, öğrenci Lisans Programına şu şekilde entegre olabilir:

1.yıl kabulü, yabancı bir kurumdan Fransız bakaloryasına eşdeğer bir lise diplomasına sahip olanlar veya sahip olması muhtemel olanlar için açıktır; örneğin lise diploması.

MBS Genel Testi (Süre: 1sa 30dk)

TAGE Post-Bac puanı (BIBA1/BIBA2) veya TAGE 2/GRE/GMAT (BIBA 3) sunun ya da MBS akıl yürütme testine (ücretsiz) girin.

İngilizce Testi (Süre: 25dk)

1.Yıl Kabul:

İki dilli program: İngilizce testinde minimum seviye gerekliliği yoktur. Bilgi için, ICIMS İngilizce testinde 50 puan, 20 üzerinden 10 puana karşılık gelir.

İngilizce programı: 700 TOEIC, 60 ICIMS, 75 TOEFL IBT, 5.5 IELTS, 90 DUOLINGO, CAMBRIDGE B2

Bireysel Mülakat (Süre: 25dk)

Bireysel mülakat sırasında aday, profesyonel, aile, dernek veya spor bağlamında son kişisel deneyimlerini açık ve doğru bir şekilde sunmalıdır. Mülakat boyunca jüri üyeleri veya mülakat platformu tarafından sorulan sorular, adayın daha derinlemesine anlaşılmasını sağlamak ve etik, sorumluluk duygusu, sözlü iletişim becerileri, takım ruhu, yaratıcılık, yenilikçilik ve çevrelerini anlama gibi özelliklerini değerlendirmek amacıyla tasarlanmıştır.

BAŞVURU SÜRECİ

 • “Çevrimiçi başvuru” düğmesine tıklayın.
 • Başvuru formunu doldurun ve gerekli tüm belgeleri ekleyin.
 • Lise sonrası TAGE, TAGE 2 veya GMAT, GRE ya da TAGE MAGE puanınız yoksa, size MBS mantık ve akıl yürütme testine (ücretsiz) girebilmeniz için bir bağlantı göndereceğiz.
 • IELTS, TOEFL, TOEIC, Duolingo veya Cambridge puanınızı (2 yıldan eski olmamak üzere) sağlamadıysanız, İngilizce testine (ücretsiz) girebilmeniz için bir bağlantı alacaksınız.
 • Fransızca programı takip etmek isteyen ve ana dili Fransızca olmayan öğrenciler, Fransızca testini (2 yıldan eski olmamak üzere) geçmek zorundadır: TCF, DELF veya DALF. Minimum gereksinim B2 seviyesidir.

Gerekli Belgeler:

 • Seçilen programa göre Fransızca veya İngilizce olarak hazırlanmış özgeçmiş (CV).
 • En yüksek derecenin kopyası, orijinal dilinde. Fransızca, İngilizce veya İspanyolca yazılmamış belgeler için İngilizce veya Fransızca onaylı bir çeviri sağlayın.
 • Son 3 yılın resmi transkriptlerinin kopyası, mevcut yıl dahil, orijinal dilinde. Fransızca, İngilizce veya İspanyolca yazılmamış belgeler için İngilizce veya Fransızca onaylı bir çeviri sağlayın.
 • Kimlik kartı veya pasaport
 • Bir adet vesikalık fotoğraf
 • Varsa İngilizce veya Fransızca yeterlilik puanı. Kayıt Ücreti: 90 Euro

Eylül 2024 dönemi için Montpellier Business School’a başvuruyorsunuz. 31 Ekim’e kadar en son derecenizin bir kopyasını sağlamanız gerektiğini kabul ediyorsunuz. Kaydınızı onaylamak için yukarıda belirtilen kanıtı sunmanız gerekmektedir, aksi halde programa devam edemezsiniz.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Uluslararası kabuller 2 Kasım 2023’ten itibaren açıktır. Çevrimiçi kayıt olun.

Eğitim Ücretleri:

Business Pro Track:

1. yıl: 9,900€ 2. yıl: 9,900€ 3. yıl: 9,900€

International Track:

1. yıl: 9,900€ 2. yıl: 9,900€ 3. yıl: 13,000€

Global Track:

1. yıl: 9,900€ 2. yıl: 11,700€ 3. yıl: 13,000€

North America Track:

1. yıl: 9,900€ 2. yıl: 9,900€ 3. yıl: 13,000€ 4. yıl: 13,000€

Diğer Paylaşımlar

Logo_bleu
ISG
Okul tanıtımı: 1967 yılında kurulan...
Devamını Oku
MBS
Montpellier Business School
Okul Tanıtımı: Montpellier Business...
Devamını Oku
science pour l'ing
ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!