loader image
Comment ça va?
Fransadaoku.com Logo

Accent Français

1998 yılından beri öğrencilere kapısını açan Montpellier’deki dil okulu, tüm kültürleri ve uyrukları bir araya getirerek, Fransa’daki en iyi dil okulu deneyimlerinden birini sunmayı hedefler. Modern ve etkili öğretim yöntemleri sayesinde dilin yanı sıra, öğrencilerine Fransa’nın mirası, kültürü, Fransız’larla iletişim ve Güney Fransa’daki sportif yaşamı göstermeyi hedefler.

Okulun misyonu, bu kalite ve verimliliği sürdürmektir. Accent Français Ecole Labellisée ünvanını almış bir okuldur ve alabileceği 15 yıldızın 15’ini de toplamıştır (15/15 étoiles). Beş kez Star School France (Fransa’nın Yıldız Okulu) ödülünü kazanmanın yanında, dünyadaki en iyi dil okullarının arasında SUPER STAR olarak seçilmeye hak kazanmıştır. Accent Français, şu anda FLE, Campus France ve FIPF’nin aktif üyesidir.

Accent Français, kalite ve verimlilik gereksinimi ile şekillenmiştir. 2012’den beri “Qualité FLE” etiketli bir referans okuldur. FLE Kalite etiketi, Eğitim ve Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen bir kalite akreditasyonudur.

Montpellier ve Occitanie Bölgesi

Montpellier, Fransızca ve Eğitim için ideal destinasyon!

Üniversite şehri olarak bilinen Montpellier, Avrupa’nın başka şehirlerine ulaşımdaki kolaylığı ve yakınlığı sayesinde, Fransa’da Fransızca öğrenmek isteyenler için gidilebilecek en gözde şehirlerden biridir.

Muhteşem seviyede yaşam kalitesi!

Montpellier, şehirdeki ulaşımın çoğunun yaya şekilde gerçekleştirilebildiği, nispeten küçük bir şehirdir. Avrupa’nın en büyük yürüyüş alanının bulunduğu şehir, size gezilebilecek birçok konum ve derslerinizden sonra güneşin tadını çıkarabileceğiniz birçok alan sunar.

Güneş, mavi gökyüzü ve Akdeniz!

Yılda 300 gün güneş alan Montpellier, güneşin hiç batmadığı şehir olarak anılır.

Tarih açısından zengin bir şehir ve bölge!

Fransa’nın en büyük turistik bölgesinin kalbinde yer alan ve dünyanın en büyük şarap bağlarından birini bulunduran Montpellier ve Occitanie Bölgesi’nde binlerce yıllık tarihe ve nefes kesen doğal manzaralara tanıklık edeceksiniz!

Aigues Mortes, Camargue, Avignon, Palais de Papes, Nîmes, Pont du Gard, Carcassonne ve Canal du Midi gibi turist lokasyonları sizi bekliyor!

20 yılı aşkın bir süredir, kendini tüm kültürleri ve milletleri bir araya getirmeye ve onlara Fransa’nın en iyi deneyimini sunmaya adamıştır. Ayrıca, Fransız kültürüne dalışı tamamlamak için kültürel program olan konaklama hizmeti de sunulmaktadır.

GENEL FRANSIZCADERS/HAFTAAÇIKLAMA
Standart Kurs20 + 4 *Bu kurs, temel dilbilime odaklanır ve şu konuları işler : okuma, yazma, anlama, aynı zamanda konuşma ve fonetiğe çok önem gösterilir. Haftada 20 ders (15 saat) alarak Fransa’daki konaklamanızın kalanını da istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz.
Yoğunlaştırılmış Kurs26 + 4 *Standart kursa ek olarak haftada 6 ders daha fazla alınır ve bu dersler oldukça dinamik geçer. Her hafta Fransız yaşamıyla bağlantılı farklı temalar işlenir.
Çok Yoğunlaştırılmış Kurs26 + 4Yoğunlaştırılmış kursa ilaveten 4 tane özel ders işlenir. Bu kurs, kısa dönem kalmak isteyenler için oldukça idealdir.
Birleştirilmiş (Kombine) Kurs20 + 4Bu kursta, Standart kursun ders programı işlenir fakat ek olarak 4 tane özel ders vardır. Kısa dönem kalmak isteyenler için oldukça idealdir.
Uzun Süreli Kurs20 veya 26 + 4 *Bu program, 6 ila 9 ay arasında değişir ve akıcı şekilde Fransızca konuşup, birkaç ay dilsel ve kültürel bir deneyim yaşamak isteyen öğrenciler için idealdir. Haftada 20 veya 26 ders almayı seçebilirsiniz ve bu kurs sayeside 1 veya 2 kur seviyenizi geliştirebilirsiniz.

SINAVLARA VE YÜKSEK ÖĞRETİME HAZIRLANMADERS/HAFTAAÇIKLAMA
Fransızca + DELF/DALF’a Hazırlık20 + 6Beş kişilik küçük bir gruptan oluşan bu kurs, seçtiğiniz sınava yoğun şekilde hazırlanmanızı sağlar.
Fransızca + Sınavlara Hazırlık20 + 6TCF, DFP, Abitur, A-Level, GCSE, Leaving Cert, Bachibac, ESABAC, Gaokao gibi bir Fransızca sınavına hazırlanıyorsanız, bu kurs seçtiğiniz sınava hazırlanmanız için idealdir.
Fransızca + Üniversiteye Hazırlık20 + 6Üniversite amaçlı olan bu kurs programı, sizi seçtiğiniz üniversiteye başvurmak için gerekli Fransızca seviyesine ulaştırmayı hedefler. Okul, aynı zamanda idari işlemlerde de size yardım teklif eder.
Uzun Dönem Akademik Konaklama20 + 4 *B2 seviyesine gelerek Üniversite’ye veya Yüksek Okul’a başvurabilirsiniz. Bu ders Standart Kurs şeklinde mevcuttur veya haftada 20’den fazla ders de alabilirsiniz.

FRANSIZCA+DERS/HAFTAAÇIKLAMA
Keşif Konaklaması20Tam bir eğlence ve gezi programı ile desteklenen bu kurs sayesinde Fransa’nın güneyinde bir yaz programınız olacak.
Profesyonel Fransızca20 + 6Bu program, uzmanlık alanlarında kelime dağarcıklarını genişletmek ve yazılı/sözlü becerilerini geliştirmek isteyen profesyoneller için idealdir. Bu uzmanlık alanlarına örnek olarak: İş, Turizm, Moda, Tıp, Hukuk, Askeriye verilebilir.
Fransızca + Yemek20 + 8Sıcak bir atmosferde dil eğitimi ve Fransız Gastronomisinin keyfine varacağınız bir kurs programı. 20 ders üzerine 8 yemek pişirme dersi ile tamamlanır.
Fransızca + Yoga20 + 6Düzenli yoganıza devam ederek Fransızca pratik edebileceğiniz harika bir program. Yoga derslerinize devam edeceğiniz kurum ise okulun hemen yanında.
Fransızca + Staj20 + 20Bu tam zamanlı program, öğrencilerine profesyonel bir ortamda Fransızca pratiği yapma ve onlara Fransa’daki iş dünyası hakkında fikir vermek fırsatını yakalamayı amaçlar.

FRANSIZCA ÖĞRETMENLERİ İÇİN PROGRAMFLE (Programmes pour professeurs de français)

Dil öğrenmek için süreklilik çok önemlidir. Tek başına, grup halinde ya da kendi kurumunuzda Fransızca öğrenmek için eksiksiz bir eğitim kataloğu sunuluyor.

Accent Français Montpellier uzmanlık alanları: günlük gramer, proje pedagojisi, yeni teknolojiler (dijital tahta, tabletler, dijital etkinliklerin oluşturulması). Aynı zamanda ERASMUS+ ile eğitim desteği mümkündür.

Bireysel Koçluk20 + 6Yeni öğretim yöntemlerini ve yeni teknolojilerle öğretmeyi öğreneceğiniz bu program sayesinde seviyenize uygun Fransızca kursuna katılabileceksiniz. Aynı zamanda bu dersler, size özel sınıf teknikleriyle desteklenir.
Yoğun Kurs26 + 4 *Dersler oldukça dinamik geçer ve her hafta Fransız yaşamıyla bağlantılı farklı temalar işlenir.
Kişiye Özel Gruplar10 – 30Seçeceğiniz en az beş kişiyle birlikte bu kurs programına kaydolup, istediğiniz ortak konu üzerine bir eğitim alabilirsiniz.
Fransızca Öğretmenleri Kurumunuza Geliyor10 – 30 FLE (Yabancı dil olarak Fransızca) öğretmenleri seçtiğiniz yerlere geliyor! Programlar, ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlenir.

Gruplar

Okul, öğrenciler, yetişkinler ve okul çocukları için dil okulu programı sunar. Fransızca dersleri, konaklama, aktiviteler ve özel hizmetleri içeren 8 ila 100 kişilik gruplar programa katılabilir. Turizm ve dil öğrenmek amacıyla konaklama, sınavlara hazırlık, DELF, DALF, DFP sınavları, FOS gibi farklı kategorilerde eğitimler verilir.

Okulun sundukları:

 • Gruplara özel program veya uluslararası sınıflara yerleştirme
 • Fransız aile yanında veya ortak yurtlarda konaklama
 • Çeşitli aktivite ve gezi programları
 • Yerinde sınav merkezi (DFP, TCF), DELF veya DALF sınavlarına kayıt

Konaklama

Accent Français Montpellier, size birçok konaklama seçeceği sunar. Konaklamanız, dil okulunun en önemli parçalarından biri olacaktır ve size en uygun olanını bulmanız tavsiye edilir.

Konaklama türleri

Aile yanı: Montpellier’e vardığınızda ev sahipleriniz sizi karşılayacak ve beşeri, kültürel ve dilsel düzeyde edineceğiniz tecrübeye katkıda bulunacaklardır. Fransızca’nızı evde de geliştirebileceğiniz bu programda, sıcak ve güvenli bir ortam içinde bulunacaksınız. Accent Français sizin için üç farklı aile yanı seçeneği sunar:

 • Sadece oda
 • Oda-kahvaltı
 • Yarım pansiyon oda (kahvaltı ve akşam yemeği)

Turizm rezidansında bir daire: Appart’Hôtel isimli turizm rezidansında, mutfak ve banyoya sahip, yüksek kalite donanımlı bu dairede kalabilirsiniz. 7/24 açık resepsiyon sayesinde, otelin servisinden de yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bar, kahvaltı ve iş alanı da bulunmaktadır (yemekler sizin sorumluluğunuzdadır).

Mobilyalı daire: Öğrenci yurdundaki bu oda, bağımsızlık ve eğlenceye erişmenizi sağlayacak. Kendi odanızın içinde banyo ile mutfak bulunur. Aynı zamanda internet de yurda dahildir. Hoş bir konaklama geçirebilmeniz için her şey mevcuttur. Tüm odalar okula yürüyerek veya tramvayla gidilebilecek mesafededir.

Aktiviteler ve geziler

Montpellier de yapacak ve görecek oldukça fazla şey var. Accent Français size okulun diğer öğrencileriyle tanışabileceğiniz, yerinde Fransızca pratik yapabileceğiniz, bölgeyi keşfedebileceğiniz zengin ve çeşitli bir program sunuyor.

Montpellier bölgesini keşfetme:

 • Rehberli Montpellier turu
 • Yerel ürünlerin ve Fransız spesiyalitelerinin tadımı
 • Her hafta sonu geziler: Nimes, Avignon, Carcassonne, Camargue, vb.

Öğrencilerle tanışma:

 • Okulda yapılan yemekler, film kulübü, konferanslar, yemek atölyesi
 • Spor aktiviteleri ve oyunlar (basketbol, ​​futbol, ​​bisiklet, kano vb.)
 • Yoga dersleri
 • Özel ders ve eğitim faaliyetleri

Fransızlarla ve Fransızca’yla tanışma:

 • Festivaller (müzik, dans, sinema, tiyatro vb.)
 • Sanat sergileri
 • Sohbet akşamları

Okul Fotoğrafları

Accent Français Okul

Şehir

Montpellier

Yaş Grubu

Genç/Yetişkin

Eğitim Süresi

1-20+ Hafta

Program Amacı

Dil Eğitimi

Teknik Destek

7/24

Fiyat Listesi

KURS TİPİ 1-4 HAFTA 5-8 HAFTA 9+ HAFTA
STANDART KURS 260€/HAFTA 240€/HAFTA 230€/HAFTA
YOĞUN KURS 360€/HAFTA 340€/HAFTA 330€/HAFTA
SÜPER YOĞUN KURS 560€/HAFTA 540€/HAFTA 530€/HAFTA
KOMBİNE KURS 460€/HAFTA 440€/HAFTA 430€/HAFTA
KURS TİPİ 1-3 HAFTA 4-6 HAFTA 12+ HAFTA
FRANSIZCA + DELF/DALF 360€/HAFTA 340€/HAFTA 330€/HAFTA
FRANSIZCA + SINAV HAZIRLIĞI 560€/HAFTA 540€/HAFTA 530€/HAFTA
FRANSIZCA + ÜNİVERSİTE HAZIRLIĞI 560€/HAFTA 540€/HAFTA 530€/HAFTA
AKADEMİK KURS 20 Hafta Boyunca: 180€/HAFTA

 

Diğer Okullarımız

french-in-normandy-teachers-and-staff-2018-1024x573
CMEF_img
Alpadia Lyon

Diğer Okullarımız

french-in-normandy-teachers-and-staff-2018-1024x573
CMEF_img
Alpadia Lyon
France Langue "FL"