loader image
J'apprends le français
Fransadaoku.com Logo

CAVILAM Alliance Française Vichy

1964 yılında kurulan CAVILAM’ın amacı, her şeyden önce Fransızcayı esinlendirmek, Fransa ve diğer Fransızca konuşulan ülkelerde ilgi ve merak uyandırmak, öğrenme ve öğretme zevkini desteklemektir.

Bir eğitim kursuna katılmak için Vichy’ye gelmek aynı zamanda Fransız yaşam tarzında heyecan verici bir insani ve kültürel deneyim yaşamak demektir.

CAVILAM – Alliance Française tüm yıl boyunca açıktır. Kayıtlar minimum bir haftadan itibaren mümkündür. Dersler Pazartesi günleri başlar.

Fransa’da her yıl 120’den fazla milletten yaklaşık 5.000 öğrenciyi çeken okul, dünya kültürlerinin bir kavşağını temsil etmektedir.

2008’den bu yana okul, kursları, öğretmenleri, ev sahipliğini, tesisleri ve yönetim kalitesini güvence altına alan Qualité FLE etiketi ile ödüllendirilmiştir.

CAVILAM, CEFR’ye uygun olarak tüm seviyeler için 125’ten fazla kurs sunmaktadır.

Metodoloji
CAVILAM-Alliance Française, aşağıdakileri birleştiren, iletişimsel, eylem odaklı bir öğretim yaklaşımını benimser:

  • Çeşitli etkinliklerle yoğun öğrenme.
  • İletişim becerilerinin kazanılmasını teşvik eden teknikler.
  • Kültürlerarası değişimleri ödüllendirme.

Bir Mükemmellik Merkezi
Allier nehri kıyısındaki muhteşem Parc des Célestins’in yakınında, muhteşem bir ortamda yer alan CAVILAM, 9.000 metrekareye yayılan ve olağanüstü teknolojik donanıma sahip modern bir tesisin konforu ve zarafeti içinde yüksek kaliteli öğretim sunmaktadır.

Bina, hareket kabiliyeti kısıtlı kişilerin erişimine uygundur.

Okul, Fransa Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanlığı, Institut Français, Organisation Internationale de la Francophonie, yurtdışındaki Fransız kültür hizmetleri ve TV5 MONDE, Radio France International ve Canal Académie dahil olmak üzere bir dizi medya kuruluşu ile düzenli olarak ortak çalışır.

Her tür medya (Kitaplar, basın, CD’ler, DVD’ler) hakkında 20.000 belgeden oluşan bir kütüphane ile “Médiathèque de l’Orangerie”, tüm öğrencilerin erişebileceği ücretsiz bir çalışma ve keşif alanıdır. Fransa’da yabancı dil kaynakları olarak Fransızca’nın üçüncü en önemli merkezi olan bu medya kütüphanesi, Fransız dili ve Frankofon kültürlerinin öğrenilmesi ve öğretilmesi konusunda uzmanlaşmış çok sayıda kaynak sunmaktadır.

Tüm yıl boyunca 10:00 – 18:30 saatleri arasında aralıksız açık, sadece büyük ve hoş bir iş yeri değil, aynı zamanda çok sayıda kültürel etkinliğin gerçekleştiği bir yer bulabileceksiniz. Bilgisayar istasyonları, kulaklıklar ve Wi-Fi de hizmetinizdedir.

Kültürel Hizmetler
CAVILAM – Alliance Française’nin kültürel hizmeti, Fransız kültürüyle olan karşılaşmanızı derinleştirmek ve konaklamanızı zenginleştirmek için size birçok aktivite sunuyor. Vahşi doğada geziler, şehir turları ve tadımlar, kurs teorisini sahadaki Fransızca pratiğiyle birleştirmenize izin verecektir.

Vichy, “Kaplıcaların Kraliçesi” olarak bilinir ve UNESCO dünya mirası listesinde yer almaktadır. Muhteşem bir doğal çevrede yer alan son teknoloji spor tesislerine de sahiptir.

Okul Fotoğrafları

Cavilam Kampüsü

Şehir

Vichy

Yaş Grubu

Yetişkin

Eğitim Süresi

1-36 Hafta

Program Amacı

Dil Eğitimi

Teknik Destek

7/24

Fiyat Listesi

YOĞUN KURS
1-4 HAFTA 378€/HAFTA
5-11 HAFTA 360€/HAFTA
12-23 HAFTA 340€/HAFTA
24-35 HAFTA 265€/HAFTA
KOMBİNE FRANSIZCA KURSU
SÜPER YOĞUN KURS
712€/HAFTA 828€/HAFTA
FRANSIZCA
DALDIRMA
PROGRAMI
ÜNİVERSİTE ÇALIŞMALARI,
BİLİMSEL ALANDA HAZIRLIK
(B1 SEVİYE GEREKLİ)
1.428€/HAFTA 1.512€/HAFTA
ÖZEL DERSİ
75€/DERS
ÖĞRETMEN EĞİTİMİ
Dil Gelişimi 418€/HAFTA
1-9 Hafta Arası Seçmeli Özel Ders 418€/HAFTA
Tematik Eğitimler 836€/HAFTA
DİPLOMALAR VE SINAVLAR
DELF A2 110€
DELF B1 154€
DELF B2 176€
DALF C1 193€
TCF Zorunlu 110€
TCF Tam 198€

Tam liste için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Okullarımız

french-in-normandy-teachers-and-staff-2018-1024x573
CMEF_img
Alpadia Lyon

Diğer Okullarımız

french-in-normandy-teachers-and-staff-2018-1024x573
CMEF_img
Alpadia Lyon
France Langue "FL"