loader image
J'apprends le français
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

PENNINGHEN – İç Mimarlık Eğitimi

PENNINGHEN – İç Mimarlık Eğitimi

Penninghen, Fransa’nın Paris şehrinde bulunan bir sanat ve tasarım okuludur. 1968 yılında kurulan okul, iletişim, iç mimarlık ve sanat yönetimi gibi birçok alanda eğitim vermektedir. Penninghen, öğrencilerine pratik beceriler kazandırmak için atölye çalışmaları, stajlar ve projeler sunmaktadır. Okul, yıllar içinde ünlü tasarımcılar ve sanatçılar yetiştirmiştir.

Paris’in kalbinde yer alan Penninghen, öğrencilere hem Fransa’da hem de yurtdışında klasik ve çağdaş sanatı öğrenmek için eşsiz bir fırsat sunar. Saint-Germain-des-Prés bölgesi ile uluslararası modern sanatın doğduğu dinamik Montparnasse bölgesinin kesiştiği noktada yer alan Penninghen, Académie Julian’ın (1867’de Paris’te kurulan özel resim ve heykel okulu) binasında yer almaktadır.

Okul bir çok akademik partnerliğe sahiptir : International school partnerships | Penninghen

NEDEN PENNINGHEN’İ SEÇMELİSİNİZ?

 • Sanatsal eğitimde her yıl ilk sıralarda yer alan, 55 yılı aşkın süredir tanınmış bir okul.
 • İlk yılda edinilen çok sağlam temeller.
 • Gerçek vaka çalışmalarına dayalı profesyonel eğitim.
 • Alanında profesyoneller tarafından koçluk.
 • Eğitim boyunca profesyonel toplantılar.
 • 3.600’den fazla mezundan oluşan güçlü bir ağ.
 • Mezuniyetten sonraki 6 ay içinde 97% iş bulma oranı.

Penninghen’deki Uygulamalı Sanatlar Hazırlık Yılı, okulda sunulan 5 yıllık müfredatın ilk yılıdır. Bu, uygulamalı sanatı tüm yönleriyle keşfetmenizi sağlayan temel bir yıldır.

Hazırlık yılı, yaratıcı çalışmalara olan ilgiyi açığa çıkarma, uygulamalı sanatların temellerini öğrenme, beceri seviyenizi doğrulama ve Penninghen’de sunulan üç uzmanlık alanı arasında bir seçim yapmanıza şans tanır.

Hazırlık yılı boyunca, öğrenciler:

 • Çalışma yöntemi ve bilgi birikimi edinirler.
 • Grafik ifade ve tasarım alanında sağlam temellere sahip olurlar.
 • Gerçek bir metodoloji geliştirirler.

Bu teknik keşifler ve edinilen bilgiler, öğrencilerin kişisel projelerini sürdürmelerine ve seçtikleri eğitime devam etmelerine yardımcı olur.

Hazırlık yılı boyunca öğrenciler atölye çalışmalarını keşfederler. 20 öğretmen tarafından denetlenen 300 öğrenci, her biri 75 öğrenciden oluşan 4 atölyeye ayrılır. Atölye çalışmaları ile takım çalışması teşvik edilir.

Hazırlık yılı boyunca öğrenciler sürekli olarak eğitmenler tarafından değerlendirilir ve 1. yılın sonunda, Penninghen’de ikinci seneye geçişi belirleyen bir sıralama oluşturulur.

Hazırlık yılında başarılı olan öğrenciler bu üç alandan birinde uzmanlaşmayı seçerler:

 • Sanat Yönetimi,
 • İletişim,
 • İç Mimarlık.

-İkinci yılda toplam kontenjan 180 kişidir.

Hazırlık yılı programı, haftada 25 saat ders ve haftada ortalama 25 saat kişisel çalışma içerir. Eğitim programı, çizim yoluyla gözlem, tasarım ve fikir oluşturma, grafik kompozisyon ve alanın hakimiyeti gibi konulara odaklanır. Eğitim, teknik dersler ve pratik çalışmalar aracılığıyla 7 disiplinin temelleri etrafında yapılandırılmıştır: Dil ve yaratım, mekânsal dil, gözlemsel çizim, grafik dil, eskiz, illüstrasyon ve sanat tarihi.

***İlk sene için başvurular okulun kendi sitesinden yapılır.***

Hazırlık yılını başarı ile tamamladıktan sonra İç Mimarlık alanında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için bazı bilgiler:

İç mimarlık uzmanlığında öğrenci kontenjanı 60’tır.

DERSLER :

Teknik bilginizi, (tasarım araçları, modeller, perspektif, mimarinin temelleri, tasarım, modelleme, vb.) yaratıcı becerilerinizi (iç mimarlık, tasarım, mekân planlama, tasarım stüdyosu, vb.) , kişisel becerilerinizi (mimari tasarım, tasarım yönetimi, sanatsal kültür, uygulamalı İngilizce, uluslararası iletişim, vb.) geliştirmeye yöneliktir.

Penninghen’de İç Mimarlık eğitimi Fransız İç Mimarlar Konseyi tarafından tanınmaktadır ve 5 yılı başarıyla tamamlayan öğrenciler ‘’İç Mimar’’ ünvanına layık görülürler.

EĞİTİM ÜCRETLERİ:

2024-2025 Hazırlık Yılı İçin: 10.900 €.

İlk Sene Dosya Ücreti: 490€.

Diğer Yıllar İçin Ücretler: 13.300€/yıllık.

Diğer Paylaşımlar

cge
Grandes écoles: Mezunlar Hâlâ Kolayca İş Bulabiliyor
Hızlı işe alım ve yüksek maaşlar ! Grandes...
Devamını Oku
parcoursup2024
R
2534838-adobestock-323404875-766x438

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!