loader image
Chargement en cours
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

ÉCOLE BOULLE – İç Mimarlık Eğitimi

ÉCOLE BOULLE – İç Mimarlık Eğitimi

École Boulle, 1886 yılında kurulmuştur ve bugün Avrupa’nın en büyük sanat ve tasarım okullarından biri kabul edilmektedir ve Paris’te yer almaktadır.

Diplôme National des Métiers d’Art et du Design (DNMADE), farklı sanat ve tasarım mesleklerinde sağlam bilgi ve mesleki becerilerin kazanılmasını hedefleyen bir diploma türüdür. Eğitim süresince “tasarım/yaratma” ve “üretim/uygulama” konuları üzerinde durulur.

Alanına bakılmaksızın genel lise diplomasına sahip herkes bu programa başvurabilir.

Lisans eğitimi 3 yıldır. (1. ve 2. dönemlerde keşif ve temel bilgilerin kazanımı, 3. ve 4. dönemlerde bilginin derinlemesine öğretimi ve uzmanlaşma, 5. ve 6. dönemler mesleki gelişmeye) ayrılmıştır. DNMADE diplomasına sahip öğrenciler; sanat, tasarım, üretim ve koruma-restorasyon faaliyetlerini içeren sektörlerde çalışabilirler. Ayrıca, Fransa veya yurtdışında yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam edebilirler.

PARCOURS ESPACE

Eğitim; küçük ölçekli mimari, iç mimari ve mobilya tasarımına odaklanır. Tasarımın insan ihtiyaçlarına ve konforuna uygun olmasına, alan ve malzeme kullanımının önemine ve teknik çözümlemelere dayanan projeler yürütülür. Eğitim boyunca daireler, ticari mekanlar, işyerleri, kültürel ve kurumsal mekanlar, müze alanları üzerinde çalışılır.

Diğer Paylaşımlar

ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku
CAF
ÖĞRENCİLER İÇİN KİRA YARDIMI (CAF)
“CAF” Aile Yardım Fonu (Caisse d’Allocations...
Devamını Oku
ieseg-school-of-management-6
IESEG SCHOOL OF MANAGEMENT
Okul tanıtımı: Bir Fransız Grande Ecole...
Devamını Oku
3031-yok-denkligi-jpg-9bpoky9i6g

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!