loader image
Chargement en cours
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

ÉCOLE CAMONDO – İç Mimarlık Eğitimi

ÉCOLE CAMONDO – İç Mimarlık Eğitimi

École Camondo, 1944 yılında kurulan ve kampüsleri Paris ve Toulon’da bulunan, ürün tasarımı ve iç mimarlık eğitimi veren bir özel okuldur. Eğitim süresi 5 yıldır. Öğrenciler, algı yeteneklerini geliştirmeyi, nesnel ve öznel veriler arasında ilişkiler kurmayı, teorik dilde ikna edici fikirler üretmeyi ve projelerini estetik ve teknik açılardan çözmeyi öğrenirler.

École Camondo, iç mimarlık ve tasarım alanında öğrencilere çeşitli fırsatlar sunan prestijli bir okuldur. Okul hakkında bazı önemli bilgiler:

 • MAD Müzesi ile bağlantılar: École Camondo, 1944’te kurulmuştur ve Musée des Arts Décoratifs (Dekoratif Sanatlar Müzesi)‘e bağlı bir okuldur. Öğrenciler, müzenin koleksiyonlarına, kütüphanesine ve kurum tarafından düzenlenen kültürel etkinliklerine özel erişim hakkına sahiptir.
 • Devlet Tarafından Onaylı Diploma: Okul, beş yılı başarılı ile tamamlayan öğrencilere, 300 ECTS kredili ve devlet tarafından onaylanmış bir İç Mimarlık ve Tasarım Diploması verir.
 • Stajlar: Eğitim programına entegre edilmiş iki zorunlu staj vardır. Ajanslarda veya şirketlerde staj yapabilirsiniz.
 • İş birlikleri: Okul, iç mimarlık ve tasarım dünyasının içinden zanaatkarlar, kamu kuruluşları ve birliklerle sektörel iş birliklerine sahiptir.
 • Atölye Çalışmaları: Atelier Campus programı öğrencilere Fransız tasarımının mükemmeliyetine, geleneksel ve çağdaş bilgi birikimine dair kapsamlı bir öğreti ve farkındalık kazandırır.
 • Kişiselleştirilmiş Bir Eğitim: 4. yıldan itibaren, öğrencinin ilgi alanına ve profesyonel hedeflerine uygun bir uzmanlaşma alanı belirlenir. 4. ve 5. senenizde lüks ve yüksek kaliteli iç mekan tasarımı, sahne tasarımı ve gelecekteki yaşam alanlarını, mekanlarını tasarlama konularında uzmanlaşabilirsiniz.
 • Yüksek İstihdam Oranı: Yıllara göre değişmekle birlikte, mezunların %90 ila %100’ü, diplomalarını aldıktan sonraki altı ay içinde işe girerler.
 • Araştırma Olanakları: Okul yıl boyunca düzenlediği konferanslar ve araştırma projeleriyle öğrencilere iç mimarlık alanında geniş bir bakış açısı kazandırır.
 • Fransa’da ve Yurtdışındaki etkinliklere katılım: Okul; Salon Révélations, Paris Design Week, Milan Design week, Design Parade Architecture Intérieure à Toulon, Biennale de Saint-Etienne, Wanted Design à New York, Homo Faber à Venise, International Design Expeditions gibi uluslararası büyük organizasyonlara ve konferanslara katılır. Bu etkinliklerde siz de yerinizi alabilirsiniz.
 • Camondo Bursları: « Égalité des Chances » programı kapsamında tüm eğitim sürenizce 25%, 50%, 75%’ e varan burs imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Anlaşmaları: 2. ve 3. senenizde Camondo’nun partner üniversitelerinde eğitiminize devam edebilirsiniz.

Anlaşmalı üniversiteler: 

 • Glasgow School of Art
 • Politecnico di Milano
 • ESA Saint-Luc
 • IED, Madrid, Barcelona
 • Berlin International FHNW – Basel, MAFAD (Maastricht)
 • ENSA Paris Val de Seine
 • Montréal University
 • l’Université Belgrano de Buenos Aires
 • Hong Kong Design Institute

Başvuru Takvimi:

Başvurular Parcoursup üzerinden yapılmaktadır. Bac veya Bac’a eşdeğer uluslararası diplomaya sahip herkes bu programa başvurabilir.

17 Ocak > 14 Mart Tercihleri belirtmek için platforma kayıtlar.

15 Mart > 3 Nisan Dosya tamamlama ve tercih onayı.

17 Nisan > 18 Mülakata kalıp kalmadığınız konusunda mail alacaksınız.

18 Nisan > 20 Nisan Mülakatlara kayıt dönemi.

23 Nisan > 30 Nisan Mülakatlar.

30 Mayıs > 12 Temmuz Mülakat sonuçlarının açıklanması.

Başvuruda istenen belgeler ve Başvuru süreci:

 • Lise notlarının detaylı dökümü
 • Motivasyonunuza yönelik eğitim projesi, “Neden Camondo’ya başvuruyorsunuz?” sorusuna cevap vermelidir – değerlendirme kriterleri: Okulun projesi/hedefleri ve olanakları hakkında bilgi sahibi olmak, adayın motivasyonu.
 • Portföy yaklaşık on iki farklı yaratıcı ürün içermelidir (çizimler, fotoğraflar, video bağlantıları, yazılar…). İçerikler A4 formatında, .JPG veya .PDF. formatında olmalıdır. Değerlendirme kriterleri: Öğrencinin merakı, duyarlılığı ve bağlılığı.

Eğer yukarıdaki aşamalarda başarılı bulunursanız, Parcoursup tarafından size bir e-posta gelecektir. Daha sonraki süreç şu şekildedir:

Adaylar evlerinde çözmeleri için, bir konu iletilen bir e-posta alacaklardır. Sunum detayları okul tarafından belirtilecektir. Adaylar, konuyla ilgili cevapları ve kişisel çalışma dosyasını içeren bir sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu vesileyle ek çalışmalar sunulabilir (örneğin ekran paylaşımı ile). Sözlü Sınav / Mülakat herkes için çevrimiçi olarak gerçekleşecektir.

Sözlü sınav yaklaşık yirmi dakika sürer ve iki öğretmenden oluşan bir komisyon önünde konuyla ilgili cevaplarınız değerlendirilir. Değerlendirme kriterleri şunlardır:

Verilen konuya ilişkin cevap /20

Adayın mekânda ilerleme yeteneği, yaratıcılığı /30

Adayın bir argüman sunma yeteneği /20

Adayın genel kültür düzeyi ve sentez yeteneği /20

Adayın olgunluğu /10

Bu, adayın yaratıcılık ve mekânsal fikirlerini nasıl ifade ettiğini değerlendirmek için kullanılır. Adayın tasarımlarının, projelerinin veya düşüncelerinin fiziksel bir mekânda nasıl uygulanabileceğine dair yeteneğini ifade eder.

Dil Yeterlilikleri:

Ana dili Fransızca olmayan adaylardan minimum B2 seviye Fransızca ve tüm adaylardan minimum B1 seviye İngilizce dil yeterlilik belgesi istenmektedir.

Diğer Paylaşımlar

ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku
CAF
ÖĞRENCİLER İÇİN KİRA YARDIMI (CAF)
“CAF” Aile Yardım Fonu (Caisse d’Allocations...
Devamını Oku
ieseg-school-of-management-6
IESEG SCHOOL OF MANAGEMENT
Okul tanıtımı: Bir Fransız Grande Ecole...
Devamını Oku
3031-yok-denkligi-jpg-9bpoky9i6g

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!