loader image
J'apprends le français
Fransadaoku.com Logo

ACCORD

ACCORD HER ŞEY DAHİL YAZ KAMPI, 12-17 yaş aralığındaki gençleri ağırlayan bir yaz okulu programıdır.
Her şey dahil konaklama, Fransızca dersler, her gün gezi programları ve akşam aktiviteleri mevcuttur.

ACCORD, velilerin güvenlik, kaliteli eğitim, konfor, hijyen ve sağlık açısından beklentilerini karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Paris’i keşfetmek, çeşitli milletlerden arkadaş edinmek, kültürel ve eğlenceli aktivitelere katılmak ve Fransızca öğrenmek gibi gençlerin ilgisini çekecek birçok etkinliği barındırır.

Her hafta opsiyonel olarak Disneyland Paris’te tam gün gezi sunulmaktadır !

ACCORD Her Şey Dahil Yaz Kampı, DDCS 75’e (Paris Sosyal Uyum Müdürlüğü) kayıtlıdır ve Paris Polis Valiliği’yle birlikte çalışır. Öğrencilerin başında olan ACCORD ekibinin resmi BAFA/BAFD (Animatörlük/Müdürlük İşlevleri İçin Yeterlilik) belgeleri bulunmaktadır.

Accord Paris’te kayıt ücreti yoktur !

Fransızca dersleri, yemekler, konaklama ve aktivitelerin hepsi ACCORD Saint Nicolas kampüsünde yer almaktadır.
ADRES: 19 Rue Victor Hugo, 92130 Issy-les-Moulineaux, France
METRO İSTASYONU: Corentin Celton (Hat 12)

2022 tarihleri:

Varış tarihleri:
Temmuz “03 – 10 – 17 – 24 – 31”Ağustos “07 – 14” Pazar günleri.

Dönüş Tarihleri:
Temmuz “09 – 16 – 23 – 30”Ağustos  “06 – 13 – 20” Cumartesi günleri.

KONAKLAMA VE YEMEKLER

ACCORD Saint Nicolas Öğrenci Yurdu, Güney Paris’te yer almaktadır ve Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi, Montemarte, Notre-Dame gibi Paris’te gezilebilecek ünlü yerlere olan hızlı erişimiyle konforlu bir konaklama sağlamaktadır.

 • Yurtta bir self servis restoran, toplantı odası, sınıflar, spor salonu, açık hava tesisleri, teraslar ve internet alanı bulunmaktadır.

YURT ODALARI
Odalar geniş, havadar ve dört yataklıdır, kişi başına bir gardırop bulunmaktadır. Katlarda her zaman temiz ve bakımlı ortak duşlar ve tuvaletler bulunur. Nevresimler ve havlular her hafta değiştirilir. Her hafta çamaşırhane hizmeti de sağlanmaktadır.

Kızlar ve erkekler, birbirine erişimi olmayan ayrı katlarda konaklar.

Sınıf dışında Fransızca konuşmaya devam edilmesi ve yeni arkadaşlar edinilmesi için odaların farklı milletlerden benzer yaşlardaki çocuklarla paylaştırılmasına özen gösterilir. Ebeveynler belirli bir arkadaşla kalınması yönünde talepte bulunabilir, bu talep dikkate alınır, müsaitlik durumuna göre değerlendirilir ancak garanti edilemeyeceği bilinmelidir.

GÜVENLİK

ACCORD Saint Nicolas Öğrenci Yurdunda, gençler 7/24 izlenmektedir. Gece vakti yurt kilitlenir, Accord ekibi ve güvenlik her zaman orada bulunurlar. İhtiyaç durumunda müdahale için her gün 24 saat boyunca yurtta bir sağlık asistanı bulunur. Daha ileri bir tıbbi yardım gerekiyorsa, bir doktor yurda gelir ve öğrenci en yakın hastaneye götürülür.

YEMEKLER

Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği, konaklama fiyatına dahil biçimde yurdun restoranında self-servis olarak sunulmaktadır.

Ayrıca akşamüstü atıştırmalığı da fiyata dahildir. Bazı gezilerde, öğle yemeği veya akşam yemeği paketlenmiş (kumanya) olarak verilir.

 • Vejetaryen ve domuz eti bulunmayan öğünler de mevcuttur.
 • Diğer diyet türleri (diyabet, glütensiz vs.) ayrıca temin edilebilir ancak velinin kayıt sırasında okulu bilgilendirmesi gerekmektedir.

TRANSFER HİZMETİ

ACCORD’un transfer hizmeti mevcuttur. Varışta personel, öğrencileri havaalanı veya tren istasyonunda karşılar ve onları ACCORD Saint Nicolas yurduna götürür. Ayrılırken de check-in işlemlerine kadar yardımcı olur.

FRANSIZCA KURSLARI

Kurs, başlangıçtan ileri seviyeye kadar bütün dil seviyeleri için uygundur.
İlk gün öğrenciler, kendilerine uygun sınıflara yerleştirilmek için Fransızca yazma ve konuşma testine tabi tutulurlar.

 • Haftada 20 ders/15 saat.
 • Dersler 09.00’dan 12.00’a kadardır.
 • Farklı ülkelerden çeşitli öğrenciler ile karışık maksimum 15 kişilik sınıflar şeklinde ders işlenmektedir.

Ekstra Fransızca dersleri mevcuttur.

ÖĞRETİM METODU

Gençlerin tasvirine göre ACCORD’un öğretim yöntemi “Oyna ve Öğren”dir. TV programları, şarkılar, filmler ve dergiler gibi kaynaklardan yararlanarak sözlü iletişim odaklı bir öğretim sağlanır.

Tüm öğretmenler, dilbilgisi, yapı, kelime bilgisi ve telaffuzu eğlenceli hale getiren oyunlar ve etkinlikler düzenlerler. Fransızca’nın gençlere öğretimi konusunda tam nitelikli ve deneyimlidirler.
ACCORD okulu FLE kalite belgesine sahip, devlet tarafından akredite edilmiş bir okuldur.

 • Dönüş gününde gençlere, seviyelerini, Fransızca ders sayısını ve bu süreçte kaydettikleri ilerlemeyi belirten bir sertifika verilecektir.

GEZİLER, KÜLTÜREL FAALİYETLER VE SPOR

Varışta öğrenciler, badminton, masa tenisi, voleybol, futbol, basketbol, yüz boyama vb. gibi mevcut birçok seçenek arasından seçtikleri etkinliklere kaydolurlar.

Gençler, ACCORD ekibinin gözetimi altında haftada 1 gün tam, 3 gün yarım gün gezilere katılırlar. Bu turlar Paris’in ünlü mekânlarını ve çevresini keşfetmek için harika fırsatlardır: Notre-Dame Katedrali, Cité ve Saint-Louis adaları, Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi, Trocadéro Meydanı, Champs de Mars alanı, Montmarte ve Sacré-Coeur Bazilikası vb.

Okul Fotoğrafları

Disneyland Turu

Şehir

Paris

Yaş Grubu

Junior/Genç

Eğitim Süresi

1 Ay

Program Amacı

Yaz Okulu

Teknik Destek

7/24

Fiyat Listesi

 • Haftalık 1150€

Yukardaki fiyata tam pansiyon konaklama, Fransızca dersler, spor, aktiviteler, ziyaretler (giriş ücretleri), geziler ve Paris’te ulaşım dahildir.

Kişisel harcamalar (harçlık vs.), havalimanı ve tren istasyonundan öğrenci yurduna transferler dahil değildir.

TRANSFER

 • Gidiş – Dönüş: 220€
 • Sadece Gidiş: 170€

EKSTRA FRANSIZCA DERSLERİ

 • Yazma ve gramerini geliştirmek isteyen öğrenciler için haftalık 5 saat 12.00’dan 13.00’a kadar Yazma/Gramer Dersi verilmektedir. Fiyat: Haftalık 170€
 • Fransızcasını birebir geliştirmek isteyen öğrencilerimiz için haftalık 5 saat 12.00’dan 13.00’a kadar Birebir Ders verilmektedir. Fiyat: Haftalık 450€

EK ZİYARET VE GEZİLER

 • Her Çarşamba Disneyland’de tam gün (öğle yemeği, yurda dönüş transfer hizmeti dahil) Fiyat: 220€
 • Asterix Eğlence Parkında tam gün (öğle yemeği dahil, otobüsle dönüş transfer hizmeti) Fiyat: 170€

 

Diğer Okullarımız

french-in-normandy-teachers-and-staff-2018-1024x573
CMEF_img
Alpadia Lyon

Diğer Okullarımız

french-in-normandy-teachers-and-staff-2018-1024x573
CMEF_img
Alpadia Lyon
France Langue "FL"