loader image
Je t'aime
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

GOBELINS

GOBELINS

Dünyanın önde gelen animasyon okulu olarak kabul edilen GOBELINS Paris, Lisans’tan Sanat Yüksek Lisansı’na kadar uzanan kapsamlı bir müfredat sunar. Okul, İngilizce ve Fransızca dillerinde çift diploma seçenekleriyle programlar sunmaktadır. Ayrıca, bir yıllık hazırlık programı da bulunmaktadır. Gençler ve yetişkinler için atölyeler ve profesyoneller için staj imkanları da eğitim seçeneklerini genişletmektedir.

GOBELINS Paris ayrıca, tasarımdan prodüksiyona kadar tüm görsel alanlarda programlar sunar (durağan, animasyon, etkileşimli, 3D) ve 4.0 baskıdan Sanal Gerçeklik’e kadar her türlü prodüksiyonu içerir. Elliden fazla yıl önce kurulan GOBELINS Paris, görsel sanatlar okulları arasında lider konumuna gelmiştir.

GOBELINS Paris, öğrencileri görsel sanatlar alanında geniş bir meslek yelpazesinde çalışmaya hazırlamasıyla öne çıkar. GOBELINS, çeşitli biçimlerde (baskı, animasyon, etkileşimli, 3D, sanal gerçeklik) görüntü yaratma alanında derece programları sunar ve kavramdan üretime kadar proje tabanlı öğrenime inanır.

Programlar, Paris’in merkezindeki kampüsümüzde ve çevrimiçi olarak sunulmaktadır.

Programlar

Bachelor Photographe et Vidéaste

Süre: 3 yıl

Eğitim Şekli: Yüz yüze dersler, tam zamanlı

Yer: Saint Marcel (Paris 13. bölge)

Bu program, öğrencileri fotoğraf ve video alanında profesyonel olmaları için hazırlar:

 • Çekim
 • Stüdyo
 • Dış mekan
 • Post prodüksiyon (son işlem)
 • Düzenleme
 • 3D
 • Baskı
 • Video montajı
 • Renk düzenleme

Bu program, yaratıcılığın tam anlamıyla ifade edilebilmesi için sağlam bir teknik alt yapı sunmaktadır.

Ücret: Yıllık 15.000€

Prépa GOBELINS Animation

Süre: 1 yıl

Eğitim Şekli: Yüz yüze dersler, tam zamanlı

Yer: Saint Marcel (Paris 13. bölge)

Bu hazırlık sınıfı, çeşitli yaratıcılık tekniklerini derinleştirerek sizin eğitim projenizi oluşturmanıza, sanatsal bir dosya oluşturmanıza ve bu dosyayı uygun bir şekilde sunabilmenize olanak tanımak için tasarlanmıştır.

Bu program, animasyon sineması ile ilgili bir programa kabul edilmek için gereken temel sanatsal ve teknik bilgileri güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Ücret: 15.000€

Bachelor Animateur et Réalisateur de Films d’Animation

Süre: 3 yıl

Eğitim Şekli: Yüz yüze dersler, tam zamanlı

Yer: Saint Marcel (Paris 13. bölge)

Bu program, Fransızca ve İngilizce konuşan post-bac öğrencileri hedefleyerek tasarlanmıştır. Katılımcılar, hem geleneksel hem de dijital (2D) animasyon tekniklerini ustalıkla öğrenirken, 3D araçlarına giriş yapacak ve bir kısa film (bir dakikadan az) üretiminin tüm aşamalarını deneyimleyecektir; bu aşamalar, ön üretimden son üretime kadar uzanır.

Eğitim sonunda öğrenciler, doğrudan iş piyasasına girebilir veya yüksek lisans seviyesindeki bir eğitim programına devam edebilirler.

Ücret: Yıllık 15.000€

DN MADE mention Graphisme : parcours design d’identité, design éditorial, design de message

Süre: 3 yıl

Eğitim Şekli: Yüz yüze dersler, tam zamanlı (1. yıl) Çalışarak öğrenme (2. ve 3. yıllar)

Yer: Gambetta (Paris 20. bölge)

Bu program, öğrencileri hem ileri eğitimler için hazırlamayı hem de profesyonel hayata atılmayı amaçlamaktadır.

Sonuç olarak, bireysel yetenek ve kişisel motivasyonlara bağlı olarak, DN MADE Grafik Tasarım bölümü mezunları, tasarım yönetimi, basılı veya dijital iletişim materyallerinin tasarımı ve üretimi, etkileşimli içerik tasarımı, öğretim ve araştırma gibi çeşitli profesyonel alanlarda bir uzmanlık geliştireceklerdir.

Ücret: Yıllık 15.000€

Bachelor Graphiste motion designer en 3 ans

Süre: 3 yıl

Eğitim Şekli: Yüz yüze dersler

 • Tam zamanlı (1. yıl)
 • Çalışarak öğrenme (2. ve 3. yıllar)

Yer: Gambetta (Paris 20. bölgesi)

Hareketli Tasarımın büyüleyici dünyası: Video klipler, film jenerikleri, televizyon grafikleri…

2D, 3D animasyon, illüstrasyon, tipografi ve ses tasarımı gibi unsurları birleştirerek animasyon sanatında ustalaşma olanağı sunar.

Tüm ekranlara uygun projeler oluşturabilir ve video haritalama ile sanal gerçeklik imkanlarını keşfedebilirsiniz.

Ücret: Yıllık 15.000€

Concepteur designer UI

Süre: 10 ay

Eğitim Şekli: Çıraklık veya profesyonelleşme sözleşmesi (eğitime başlamadan önce imza gereklidir)

Yer: Gambetta (Paris 20.bölgesi)

UI Tasarımcısı, kullanıcı ihtiyaçları, standartlar, erişilebilirlik, ergonomi ve ürün görünürlüğünü göz önünde bulundurarak çeşitli yayıncılık ve iletişim platformlarına uygun dijital iletişim araçları tasarlar ve oluşturur. Kullanıcıların bir insan-makine arayüzü ile nasıl etkileşimde bulunduğunu belirler.

Ücret: Eğitim ücretsizdir ve çıraklık veya mesleki eğitim sözleşmesi kapsamında ücretlendirilir.

Bachelor Game Art

Süre: 3 yıl

Eğitim Şekli:
Yüz yüze dersler, tam zamanlı

Yer:
Gambetta (Paris 20. bölgesi)

Game art, hem bir video oyununun grafik evreninin tasarımını (karakterlerin, arka planların, nesnelerin, aksesuarların yaratımı) hem de eğitici uygulamaları kapsar: mobil uygulamalar, masa oyunları veya kart oyunları, profesyonel araçlar.

Oyun sanatçıları, grafik dünyaları tasarlamanın yanı sıra 3D modelleme araçları, animasyonlar ve özel efektler kullanarak bu dünyaları oluşturur ve oyun mekaniğine entegre ederler.

Ücret: Yıllık 15.000€

Prépa GOBELINS Animation en distanciel

Süre: 1 yıl 

Eğitim Şekli: Tamamen uzaktan ve İngilizce

Bu hazırlık sınıfının amacı, çeşitli yaratıcılık tekniklerini derinlemesine öğrenerek eğitim projesi oluşturma yeteneğinizi geliştirmek, sanatsal portföyünüzü oluşturmak ve bunları uygun bir şekilde sunma becerisi kazanmanızı sağlamaktır.

Bu program, animasyon filmi alanında bir programa kabul edilmeniz için gerekli olan temel sanatsal ve teknik bilgileri güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Dersler uzaktan ve İngilizce olarak yapılacaktır.

Ücret: 8700 €

Bachelor Animateur de Personnage 3D

Süre: 3 yıl 

Eğitim Şekli: Yüz yüze dersler, tam zamanlı 

Yer: Annecy Kampüsü

3D Animatörü sanal karakterlere hayat verir. Uzmanlığı animasyon filmleri, TV dizileri, resimli belgeseller için sesli görsel üretim stüdyoları tarafından çok aranır ve video oyunu ile VR yayıncıları tarafından da talep edilir.

Tanınmış 3D animasyon stüdyolarında çalışan profesyonellerin rehberliğinde, bu program, pratik egzersizler etrafında yapılandırılmış olup, hareket yönetimi ve oyunculuk konularında ustalık kazanmayı amaçlar.

Bu eğitim uluslararası bir sınıf ortamında İngilizce olarak sunulmaktadır.

Ücret: Yıllık 15.000€

DN MADE mention Graphisme: parcours designer UI/UX – interface et narration interactives

Süre: 3 yıl 

Eğitim Şekli: Yüz yüze dersler, tam zamanlı (1. yıl); çalışarak öğrenme (2. ve 3. yıllar) 

Yer: Gambetta (Paris 20. bölgesi)

Bu eğitimin amacı, statik (bitmap veya vektörel) veya hareketli grafik eserlere ilgi duyan grafik tasarımcıları mobil uygulamalar ve web siteleri için arayüz tasarımı alanında uzmanlaştırmaktır.

UI UX tasarımcısı, web siteleri ve mobil uygulamaların içeriğini oluşturmadan önce son kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alarak arayüzler tasarlama konusunda özel bir yetkinliğe sahiptir.

Ücret: 15.000€

DN MADE mention Numérique : coder sa créativité – interface et narration interactives

Süre: 3 yıl 

Eğitim şekli: Yüz yüze dersler, tam zamanlı (1. yıl); çalışarak öğrenme (2. ve 3. yıllar) 

Yer: Gambetta (Paris 20. bölgesi)

Bu eğitimin amacı, web siteleri, uygulamalar, etkileşimli kurulumlar gibi interaktif projelerin yaratımı ve geliştirilmesinde uzmanlaşmış dijital tasarımcılar yetiştirmektir.

Bu süreçte, HTML, CSS, JS, PHP gibi programlama dillerinin temellerini öğreneceğiniz gibi, grafik tasarımın UX alanındaki önemli konularını da kavrayacaksınız.

Ücret: 15.000€

Designer Graphiste Print et Web

Süre: 20 ay 

Eğitim şekli: Yüz yüze dersler, mesleki eğitim sözleşmesi 

Yer: Gambetta (Paris 20. bölgesi)

Bu profesyonel eğitim programı, 2 yıl süren sağlam temeller üzerine kurulmuş olup, mezunlarına hemen iş hayatına katılma imkanı sunar.

İlk yıl, tipografi, renk yönetimi ve yaratıcı yaklaşımlar gibi mesleğin temel unsurlarının öğrenilmesine odaklanır. Bu prensipler başlangıçta basılı ürünlerin tasarımı ve üretimine uygulanır, daha sonra dijital platformlara genişletilir.

İkinci yıl ise UI/UX becerilerinin geliştirilmesine odaklanır ve Web, uygulama tasarımı gibi çeşitli yayıncılık ve iletişim ortamlarına uygun dijital iletişim araçları oluşturulmasını sağlar. Bu yıl aynı zamanda pazarlama stratejileri, CMS (İçerik Yönetim Sistemleri) uygulamaları, tanıtım animasyonları gibi konuları kapsar ve kullanıcı ihtiyaçları, standartlar, erişilebilirlik, ergonomi ve ürün görünürlüğünü göz önünde bulundurur.

Bu 2 yıl, çeşitli medya ve platformları kapsayan 360 derece iletişim projeleri tasarlama, üretme, uygulama ve optimize etme yeteneği kazandırır (çoklu medya – cross-media yaklaşımı).

Ücret: Eğitim ücretsiz ve bir mesleki eğitim sözleşmesi kapsamında ücretlidir.

Diğer Paylaşımlar

cge
Grandes écoles: Mezunlar Hâlâ Kolayca İş Bulabiliyor
Hızlı işe alım ve yüksek maaşlar ! Grandes...
Devamını Oku
parcoursup2024
R
2534838-adobestock-323404875-766x438

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!