loader image
J'apprends le français
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Lille Üniversitesi

Lille Üniversitesi

Kuzey-Batı Avrupa’nın kalbinde çok disiplinli bir üniversite olan Lille Üniversitesi, Hauts-de-France bölgesi tarihinde zengin bir kültürel ve bilimsel miras barındırır. 73.000 öğrencisi (9.600 uluslararası olmak üzere), 6.700 personeli, 66 araştırma birimi ile tüm disiplin alanlarını kapsayan, sosyal hayata yön veren yenilikçi eğitim ve araştırma programlarıyla bölgede önemli bir oyuncu olarak yer alır.

Ayrıca Lille Üniversitesi, yenilikçi projeleri finanse etmek için özel fonlardan yararlanmasına olanak tanıyan büyük ölçekli bir ulusal mükemmellik finansman planının (I-SITE) da parçasıdır.

EĞİTİM VERDİĞİ ALANLAR

Lille Üniversitesi’nin eğitim programları hemen hemen tüm disiplin alanlarını kapsar: Sanat, Edebiyat, Yabancı diller, Hukuk, Ekonomi, İşletme, Sağlık, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Teknoloji, Spor.

16 adet %100 İngilizce dilinde program ve 30 çift dilli eğitim programı sunmaktadır. Ayrıca 42 çift diploma programı ve 4 Erasmus Mundus Yüksek Lisansı sunar.

GÜÇLÜ YANLARI

Lille Üniversitesi, Avrupa Birliği ve diğer ülkelerdeki en iyi yükseköğrenim kurumları ile geliştirmiş olduğu çok sayıda ortaklık ile değişim programları aracılığıyla uluslararası işbirliği ve değişimleri gerçekleştirir. Gelen ve giden öğrenci hareketliliğini kurmuş olduğu MOBLILEX burs programı aracılığıyla destekler ve teşvik eder.

Diğer Paylaşımlar

ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku
CAF
ÖĞRENCİLER İÇİN KİRA YARDIMI (CAF)
“CAF” Aile Yardım Fonu (Caisse d’Allocations...
Devamını Oku
ieseg-school-of-management-6
IESEG SCHOOL OF MANAGEMENT
Okul tanıtımı: Bir Fransız Grande Ecole...
Devamını Oku
3031-yok-denkligi-jpg-9bpoky9i6g

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!