loader image
Bonjour
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

EDHEC Business School

EDHEC Business School

EDHEC Business School, 1906 yılında kurulmuş Fransa merkezli köklü bir işletme okuludur. Lille, Nice, Paris ve Londra gibi farklı lokasyonlarda kampüsleri bulunan EDHEC, finans, işletme, girişimcilik ve sürdürülebilirlik gibi alanlarda güçlü bir akademik itibara sahiptir. Öğrencilere lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde geniş bir eğitim yelpazesi sunar ve her yıl birçok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca sürdürülebilirlik odaklı projeleri ve iş dünyası ile yakın bağlantılarıyla öne çıkar. Araştırma faaliyetleri ve akademik itibarı EDHEC’i, dünya genelinde saygın işletme okulları arasında önemli bir konumda tutar.

Okul, öğrencilere lisansta 2 farklı yol (track) sunar:

-Business Management Track: Bu bölüm öğrencilerin seçimine bağlı olarak 2 farklı kampüste bulunur. Lille kampüsünde eğitim dili seçime bağlı olarak İngilizce veya Fransızcadır. Nice kampüsünde ise eğitim dili tamamen Fransızcadır. Bu programın eğitim süresi 4 yıldır. Öğrenciler Fransa’da veya başka ülkelerde staj yapabilirler.

Öğrenciler 2. veya 3. yıldan itibaren dünya çapında 162 partnerliği bulunan EDHEC’in anlaşmalı olduğu üniversitelerde eğitimlerine devam edebilirler veya 2. senelerinde ‘’Global Manager Certificate’’ programına başvurarak Seoul, Dublin, New York, Londra veya Waikat’da dersler alabilirler.

-Global Business Track: Eğitim dili İngilizcedir. Öğrenciler ilk senelerini Nice kampüsünde, 2. Senelerini UCLA’ya bağlı Los Angeles kampüsünde, 3. Ve 4. senelerini ise Nanyang Technological University’e bağlı Singapore kampüsünde geçirirler. Bu programın eğitim süresi 4 yıldır.

Öğrenciler ilk senelerinde Fransa’da veya yurtdışında 3 ay,

3.senelerinde, Amerika’da 5 ay,

4.senelerinde 6 ay staj yapmak zorundadırlar.

Diğer Paylaşımlar

Logo_bleu
ISG
Okul tanıtımı: 1967 yılında kurulan...
Devamını Oku
MBS
Montpellier Business School
Okul Tanıtımı: Montpellier Business...
Devamını Oku
science pour l'ing
ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!