loader image
Bonjour
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Université Catholique de Lille

Université Catholique de Lille

Lille Katolik Üniversitesi (Université Catholique de Lille), Fransa’nın kuzeyinde bulunan köklü bir üniversitedir ve 1875 yılında Katolik Kilisesi’nin etkisi altında kurulmuştur. Ayrıca Fransa’nın en büyük kâr amacı gütmeyen özel üniversitesi konumundadır. Fransa’daki diğer Katolik üniversiteleri arasında kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Üniversite araştırma projeleri, girişimcilik, enerji ve toplumsal geçiş, yaratıcılık ve yenilikçilik gibi anahtar kavramları kullanarak, ortaklarıyla yakın iş birlikleri içinde çalışmalar yürütmektedir.

Eğitim ve Akademik Programlar: Université Catholique de Lille, geniş bir akademik yelpazede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, İnsan ve Toplum Bilimleri, Sağlık Bilimleri, İşletme ve Hukuk gibi çeşitli disiplinlerde eğitim vermektedir. Üniversite, öğrencilere çok kültürlü bir bakış açısı kazandırır ve insani değerlere önem veren bir eğitim anlayışını benimser.

Uluslararası İlişkiler: Université Catholique de Lille, uluslararası alanda birçok üniversite ve kuruluşla iş birliği içindedir. Öğrenci değişim programları, ortak araştırma projeleri ve uluslararası konferanslar gibi etkinliklerle öğrencilere geniş bir bakış açısı kazandırmayı amaçlar ve öğrencilere uluslararası düzeyde deneyim kazanma imkânı sunar.

Kampüs ve Olanaklar: Université Catholique de Lille, şehrin merkezinde modern bir kampüse sahiptir. Öğrencilere kütüphane, laboratuvarlar, spor salonları ve sanat atölyeleri gibi çeşitli imkanlar sunar.

Üniversite Hakkında Bazı Bilgiler:

-40.000 öğrenci

-800 araştırma görevlisi

-5 fakülte, 20 okul ve birçok enstitü

-Yurtdışı eğitim projelerine katılan ve staj yapan toplam 8.000 öğrenci

-Kampüste 20% oranında uluslararası öğrenci

-558 akademik ortaklık

-15 araştırma merkezi

-1.000 öğrenci kulübü

– Üniversite içinde 1000 yataklı bir hastane ve 850 yataklı tıbbi-sosyal birimler bulundurur. Sağlık bilimleri alanında Lille’de önemli bir konuma sahiptir.

Üniversitedeki Ana Disiplinler:

– Hukuk, Ekonomi, Yönetim,

– İnovasyon ve Tasarım Odaklı Düşünme,

– Beşerî Bilimler, Teoloji, Etik, Pedagoji,

– Sağlık, Sosyal,

– Bilim, Teknoloji, Dijital – Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler

Diğer Paylaşımlar

Logo_bleu
ISG
Okul tanıtımı: 1967 yılında kurulan...
Devamını Oku
MBS
Montpellier Business School
Okul Tanıtımı: Montpellier Business...
Devamını Oku
science pour l'ing
ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!