loader image
Chargement en cours
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

ISG

ISG

Okul tanıtımı:

1967 yılında kurulan ISG, her yıl Fransa’da (Paris, Bordeaux, Lille, Lyon, Nantes, Nice, Strasbourg ve Toulouse) 8 kampüs ve Cenevre’de bir kampüste 5.000 öğrenci ağırlamaktadır. Şehirlerin merkezindeki kampüsleri, özellikle yabancı öğrenciler için gerçek bir cazibe sunmaktadır.

Deneyimsel öğrenmeye dayalı yenilikçi eğitim yaklaşımıyla ISG, uluslararası düzeyde gelişebilecek, sorumlu, yaratıcı ve girişimci yöneticiler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Geniş bir ağ sayesinde ISG, öğrencilere çift diploma için birçok fırsat sunmaktadır.

IONIS grubunun bir parçası olması sayesinde dijital sektörde öncü olan ISG, “teknoloji” sertifikaları ve tanınmış mühendislik okulu bünyesinde bir Mühendislik Yönetimi kursu sunmaktadır (IONIS grubunun bir parçası olan bir bilgisayar zekası mühendisleri okulu).

26.000 kişilik güçlü mezun topluluğu, profesyonel bağlantılar ve ağlar sağlayarak öğrencilerinin yarısının eğitimlerinin sonunda iş bulmalarını sağlamaktadır.

Bachelor Programı

Uluslararası İşletme Yönetimi Lisans Programı (Bachelor en Management International), Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı tarafından onaylanmış bir lisans programıdır ve uluslararası ticaret alanında kariyer yapmak isteyenler için tasarlanmıştır. Bu program, öğrencilerin Paris’in 16. bölgesindeki tarihi kampüsünde uluslararası bir topluluğa dalmalarını ve farklı milletlerden insanlarla etkileşimde bulunmalarını sağlar. Herkesin uluslararası deneyimini kişiselleştirmesine olanak tanır:

– Full English Track (3 yıl boyunca tamamen İngilizce eğitim)

– Progressive Track (İlk 2 yılın %50’si İngilizce, 3. yıl tamamen İngilizce eğitim)

– French Track (İlk yılın %20’si İngilizce eğitim)

Öğrenciler, yabancı ortak üniversitelerden birinde bir dönem ya da bir yıl boyunca tam zamanlı bir eğitim alabilirler ve 3 yıl boyunca en az 8 ay staj yapmaları gerekmektedir. Eğitim sonunda, öğrenciler, özellikle yenilikçilik ve geleceğin meslekleri üzerine odaklanan bir bitirme tezi sunarlar.

DERS MÜFREDATI:

ULUSLARARASI TİCARET MESLEKLERİNE YÖNELİK EĞİTİM

Uluslararası İşletme Yönetimi Lisans Programı (Bachelor en Management International), öğrencileri uluslararası gelişim uzmanı, satın alma ve lojistik asistanı, pazarlama proje yöneticisi ve insan kaynakları asistanı gibi çeşitli meslekler için yetiştirmektedir.

MÜFREDAT VE ÖNEMLİ NOKTALAR

Fransız veya uluslararası KOBİ’lerin ve startup’ların uluslararası alanda gelişimini destekleyebilecek ve geleceğin zorluklarına göğüs gerebilecek profesyoneller yetiştirmek amacıyla, Uluslararası İşletme Yönetimi Lisans Programı (Bachelor en Managament International), dersler, deneyimsel öğrenme ve uzmanlaşmayı bir arada sunar.

Her 3 haftada bir, programın ritmi değişir. Öğrenciler, birkaç gün boyunca tamamen projelere odaklanarak gerçek vakalar, zorluklar veya yönetim simülasyonlarını deneyimler.

EĞİTİMİN DEVAMI:

Mezun olan öğrenciler:

İş dünyasına giriş yapmak için hazırlanırlar:

Eğer iş dünyasına girmeyi seçerlerse, ilk işlerine geçişleri sorunsuz olur.

Farklı staj deneyimlerinin ardından, öğrenciler seçtikleri 3. yıl uzmanlık alanlarıyla ilgili pozisyonları başarıyla doldurmak için tamamen hazır hale gelirler.

Uluslararası İşletme Yönetimi Lisans Programı mezunlarının yaptığı bazı meslekler: Uluslararası gelişim uzmanı, satın alma ve lojistik asistanı, pazarlama proje yöneticisi, insan kaynakları asistanı.

Yüksek Lisans Programına Devam Etmek: Mezunların yaklaşık %35’i eğitimlerine devam etmeyi seçecektir. BMI, ISG’nin en popüler programlarından ikisine katılma imkanı sunar: Ulusal Sınıf Büyük Programı – uluslararası alan veya bir MBA programı.

Kendi İşlerini Kurmak: Ayrıca, mezunlar kendi işlerini kurma yolunu da seçebilirler.

BAŞVURU KOŞULLARI:

Yabancı öğrenciler internet üzerinden başvurulmaktadır.

BAŞVURU ÜCRETLERİ:

9 980 € / yıllık

Diğer Paylaşımlar

Logo_bleu
ISG
Okul tanıtımı: 1967 yılında kurulan...
Devamını Oku
MBS
Montpellier Business School
Okul Tanıtımı: Montpellier Business...
Devamını Oku
science pour l'ing
ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!