loader image
Je t'aime
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Sanat Tarihi ve Arkeoloji Lisansı

Sanat Tarihi ve Arkeoloji Lisansı

Licence histoire de l’art et archéologie

Sanat tarihi alanında lisans derecesi, üniversitelerde sunulan 3 yıl süreli (bac+3) bir eğitim olup 180 kredilik ulusal bir diploma almaya hak tanır. Sanat Tarihi ve Arkeoloji lisansının amacı, Antik Çağ’dan günümüze kadar uzanan farklı dönemler boyunca oluşturulmuş resim, heykel, mimari, grafik ve dekoratif sanat eserleri üzerine çalışabilecek sanat uzmanları yetiştirmektir.

Eğitim programı, tüm sanatların (resim, heykel, gravür, mimari…) her yönden (tarihi, estetik, sosyolojik, kültürel) ve tüm dönemlerde (antik, ortaçağ, Rönesans, modern, çağdaş…) incelenmesini sağlar. Tabii ki bu teorik dersleri tamamlayan; metodolojiyi (ikonografik teknikler, sanat üzerine metinsel kaynakların analizi, biçimsel analizler), yabancı dilleri, pratik çalışmaları, stajları, kazıları, müze ziyaretlerini ve sergileri unutmamak gerekir. Bu eğitim süresince öğrenciler eleştirel düşünme yeteneklerini ve analiz duygularını geliştirmeyi öğrenirler.

Bu eğitimin programında hangi dersler işlenir?

·      Orta çağ sanatları

·      Antik çağ sanatları

·      Çağdaş sanatlar

·      Modern Sanatlar

·      Dekoratif sanatlar

·      Tasarım

·      Tarih

·      Arkeoloji

·      Kültürel Miras

·      Restorasyon ve koruma

·      Sosyoloji

·      Coğrafya

·      İngilizce

Sanat tarihi ve arkeoloji lisansından sonra ne yapılabilir ?

Bir araştırma (master de recherche) yüksek lisansı veya mesleki yüksek lisans (master professionnel) yaparak eğitiminize devam edebilirsiniz. Aksi takdirde, kültür ve miras, yayıncılık, dokümantasyon ve kütüphanecilik, etkinlik iletişimi, kültür turizmi, araştırma ve yüksek öğrenim alanlarında birçok mesleğe erişim sağlar: öğretmen, rehber öğretim görevlisi, kültür ataşesi, müzelerde basın görevlisi, sanatçı, arkeolog, sanat eleştirmeni, kültürel proje yöneticisi. Yüksek lisans eğitimi sonrası ise, galeri ve müze yöneticiliği gibi pozisyonlarda çalışabilirsiniz.

Diğer Paylaşımlar

Logo_bleu
ISG Lyon
Okul tanıtımı: 1967 yılında kurulan...
Devamını Oku
MBS
Montpellier Business School
Okul Tanıtımı: Montpellier Business...
Devamını Oku
science pour l'ing
ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!