loader image
Chargement en cours
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Paris 8 Vincennes Saint-Denis Üniversitesi

Paris 8 Vincennes Saint-Denis Üniversitesi

Paris 8 Vincennes Saint-Denis Üniversitesi, Fransa’nın önde gelen yükseköğretim kurumlarından biridir. Üniversitenin kökleri Centre Universitaire Expérimental de Vincennes’e (Vincennes Deneysel Üniversite Merkezi) ve 1968 Mayıs olaylarından sonraki entelektüel ve pedagojik hareketlenmeye dayanmaktadır. Bu tarihî bağlam, üniversitenin bilgiye erişimi yaygınlaştırma ve çağdaş dünya hakkında eleştirel düşünceler geliştirme amacını güçlendirmiştir. 

1980’den beri Saint-Denis’de faaliyet gösteren ve şimdiye kadar birçok entelektüel yetiştirmiş Paris 8 Üniversitesi, dünyanın dört bir yanından gelen birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve kültürel çeşitlilik ve uluslararası etkileşim açısından öğrencilere zengin bir üniversite ortamı sunmaktadır. Üniversite, daha adil ve insan odaklı bir toplum yararına, bilgiye erişimin herkesin hakkı olduğunu savunmaktadır. 

Paris 8’in nitelikli öğretim kadrosu, disiplinler arası bir eğitim anlayışını benimseyerek, öğrencilere çağdaş ve eleştirel bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemektedir. Ayrıca üniversite, yükseköğretim ve araştırma alanında birçok uluslararası işbirliği ile öğrencilerin farklı kültürlere, fikirlere ve çok uluslu çalışma ortamlarına uyum sağlamalarını amaçlamaktadır. 

Üniversitenin eğitim modeli, öğrencilere araştırma yapma, araştırma süreçlerine katılma ve bilgi üretme becerileri geliştirmeyi hedeflemektedir. Vincennes-Saint-Denis Üniversitesi, 7’si Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi (Centre National de la Recherche Scientifique) ile bağlantılı 35 araştırma birimi ile her yıl bilimsel çalışmalara katkıda bulunmaktadır. 

ÜNİVERSİTENİN EĞİTİM ALANLARI: 

Sanat  

Hukuk, Ekonomi ve Yönetim  

İnsan ve Sosyal Bilimler  

Bilim, Teknoloji ve Sağlık  

Edebiyat ve Yabancı Diller

ÖNEMLİ NOKTALAR 
  • 160’dan fazla ortak kurum ile 324 Erasmus+ anlaşması. 
  • Yabancı öğrencilere birçok konuda destek (konut bulma desteği, burs araştırma, staj imkanları, Fransızca kursları, yurtdışı eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilere maddi yardım). 
  • Metro ve RER ile Paris merkeze kolayca ulaşılabilir. 
  • 30%’u yabancı öğrencilerden oluşan ve 22.000 öğrenciye eğitim veren bir devlet üniversitesi. 
  • 1.058 akademisyen, 5.586 master öğrencisi, 1.082 doktora öğrencisi ve 4 doktora okulu. 

Diğer Paylaşımlar

Logo_bleu
ISG
Okul tanıtımı: 1967 yılında kurulan...
Devamını Oku
MBS
Montpellier Business School
Okul Tanıtımı: Montpellier Business...
Devamını Oku
science pour l'ing
ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!