loader image
Bonjour
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Grenoble Alpleri Üniversitesi

Grenoble Alpleri Üniversitesi

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren, Grenoble Alpes bölgesindeki tüm devlet yüksek öğretim kurumları, Université Grenoble Alpes adlı tek bir kamu kuruluşu altında bir araya getirilmiştir. Çok disiplinli ve uluslararası alanlara açık olan bu yeni üniversite; bir grandes écoles olan Grenoble INP, Sciences Po Grenoble, eski Grenoble Alpes Üniversitesi’nin bileşenleri olan 23 fakülte, Université Grenoble Alpes topluluğu ve Grenoble Ulusal Mimarlık Okulu’nu bir araya getiriyor. Ulusal araştırma kuruluşları CEA, CNRS, Inria ve Inserm’in uluslararası ölçekte araştırma ve geliştirmede ortak bir politika geliştirmek için yeni Université Grenoble Alpes ile daha yakın bağları bulunur. Doktora düzeyinde 3.000 dahil olmak üzere yaklaşık 60.000 öğrencisiyle UGA’nın hedefi, günümüz dünyasında üniversitelerin karşılaştığı tüm zorluklara cevap verebilmektir.

EĞİTİM HAKKINDA

Lisanstan Doktoraya kadar, Grenoble Üniversitesi milletleri ne olursa olsun öğrencilere geniş bir yelpazede eğitim programları sunmaktadır. UGA, tüm alanlarda eğitim sağlar ve aynı zamanda Avrupa’da önemli bir araştırma ve inovasyon merkezidir. Uluslararası bir kimliğe sahip olan UGA 9.000 yabancı öğrenciyi ağırlıyor ve dünya çapındaki ortaklarla eğitim ve araştırma projeleri geliştiriyor.

Ek olarak, UGA, öğrencileri Fransa dışında okumaya ve çalışmaya hazırlayan yenilikçi eğitim programları da uygulamaktadır. UGA ayrıca değişim programları ve kısa dönemli kurslar aracılığıyla İngilizce dilinde eğitim fırsatı da sunar.

ARAŞTIRMA ALANINDA UGA

Uluslararası alanda tanınan UGA, nanoteknolojiler, yapay zeka, nöropsikoloji ve dijital beşeri bilimler gibi çeşitli alanlarda her zaman araştırmaların ön saflarında yer almayı hedefliyor. Grenoble Alpes Üniversitesi, Şangay 2020 sıralamasında ilk 100’e girmiştir. Reuters’ın 2018 raporuna göre, yeni teknolojiler geliştirmenin yanı sıra araştırma faaliyetlerinin endüstriye aktarılmasıyla UGA, Avrupa’nın en yenilikçi üniversiteleri arasında 28. sırada yer aldı. Grenoble’daki büyük Fransız araştırma merkezlerinin ve büyük Avrupa şirketlerinin varlığı, yerel bilimsel keşif ve yenilik kültürünü beslemektedir.

GÜÇLÜ YANLARI

Fransızca dil eğitimi için tanınmış bir eğitim merkezine sahiptir: CUEF de Grenoble

50 tanesi İngilizce dilinde verilen yenilikçi master programları bulunur.

Minatec yenilik merkezi, Laue Langevin Enstitüsü veya Avrupa Senkrotron Radyasyon Tesisi gibi ulusal ve uluslararası araştırma merkezleriyle yakın bağlantılara sahiptir.

IDEX mükemmellik girişimleriyle kazanılan fonlar dahil, araştırma ve öğretim için önemli fonlara sahiptir.

Öğrenci ve çalışanlarının uluslararası hareketliliğini teşvik eden ortaklıklar ve finansmana sahiptir.

Uluslararası öğrenciler, doktora öğrencileri ve araştırmacılar için özel karşılama hizmetleri sağlar.

Tüm öğrenciler için kayak, yürüyüş, tırmanma gibi dağ aktiviteleri dahil olmak üzere 30 alanda spor yapma imkanı sunar.

Diğer Paylaşımlar

ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku
CAF
ÖĞRENCİLER İÇİN KİRA YARDIMI (CAF)
“CAF” Aile Yardım Fonu (Caisse d’Allocations...
Devamını Oku
ieseg-school-of-management-6
IESEG SCHOOL OF MANAGEMENT
Okul tanıtımı: Bir Fransız Grande Ecole...
Devamını Oku
3031-yok-denkligi-jpg-9bpoky9i6g

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!