loader image
Chargement en cours
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Eyfel Bursu Nedir?

Eyfel Bursu Nedir?

EYFEL MÜKEMMELİYET BURSU – Bourses d’excellence Eiffel

Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen Eyfel mükemmellik bursu en iyi yabancı öğrencilere Fransa’da başvurulan eğitim kurumunun önerisiyle sağlanır. Master için ayda 1,181 € doktora için ayda 1,400€ tutarındadır. Aylık ödemeye ilaveten; seyahat giderleri, sağlık sigortası, kültürel faaliyetler ile ilgili ek ödemeler de yapılır. Bursiyerler ayrıca ek konut ödeneğinden de yararlanabilirler. Öğrenci bursa direkt başvuru yapamaz, başvuru doğrudan eğitim kurumu tarafından yapılır. Eğitim alınacak diploma programının niteliğine göre süresi değişken ve sınırlıdır. Her başvuru döneminde yaklaşık 400 kişiye sağlanır.

Eyfel Bursu, hem özel hem de kamuya ait yükseköğrenim kurumlarında öncelikli olarak aşağıdaki 4 çalışma alanında sağlanır:

·         Fen Bilimleri

·         Mühendislik Bilimleri

·         Ekonomi-Yönetim

·         Hukuk 

·         Siyaset Bilimi

Burs Süresi:

Eyfel bursu, öğrencinin kursun her yılı için akademik yükümlülüklerini yerine getirmiş olması koşuluyla, Master 2. Yılı için maksimum 12 ay, Master 1. Yılı için maksimum 24 ay ve mühendislik eğitimi için ise 36 aylık süre boyunca sağlanır.

Başvuru şartları:

·         30 yaşın altında ve Fransız vatandaşlığı olmayan her öğrenci başvurabilir. Çift vatandaşlık kapsamında Fransız vatandaşlığı olanlar da başvuru yapamaz.

·         Master ve Doktora programları için geçerlidir.

·         Yurtdışında okuyan öğrencilerin başvuruları, Fransa’da yaşayan öğrencilerin başvurularına göre önceliğe sahiptir.

·         Halihazırda başka bir program kapsamında Fransız hükümetinin bursundan veya başvuru sırasında tamamen veya kısmen Fransız Devleti veya yerel yetkililer tarafından finanse edilen bir kuruluş tarafından verilen bir burstan faydalanan yabancı öğrenciler başvuru için uygun değildir.

·         Başvurular yalnızca bir Fransız eğitim kurumu tarafından yapılabilir.

·         Daha önceki bir başvuruda red alan adaylar, alan değişikliği yapmış olsa bile tekrar başvurusu kabul edilmez.

Diğer Paylaşımlar

Logo_bleu
ISG Lyon
Okul tanıtımı: 1967 yılında kurulan...
Devamını Oku
MBS
Montpellier Business School
Okul Tanıtımı: Montpellier Business...
Devamını Oku
science pour l'ing
ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!