loader image
Chargement en cours
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Paris Nanterre Üniversitesi

Paris Nanterre Üniversitesi

Paris Nanterre Üniversitesi, Paris’in batısında, büyük bir sosyal ve kentsel zenginliğe sahip bir bölgede yer alan ve her yıl 35.000’den fazla öğrenciyi ağırlayan çok disiplinli bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin kuruluşu 1960’lı yıllara dayanmaktadır. Eğitim ve araştırma faaliyetleri, beşeri ve sosyal bilimler, edebiyat ve yabancı diller, hukuk, ekonomi ve işletme, teknoloji, kültür ve sanat, iletişim bilimleri, mühendislik bilimleri ve fiziksel aktiviteler ve spor bilimlerini kapsar.

Üniversite, 10 fakülte ve enstitüler, 6 doktora okulu, 42 araştırma birimi ile yürütülen araştırma faaliyetlerini desteklemek üzere 1400 öğretim üyesi ve araştırmacı ile 970 idari ve teknik personelden oluşmaktadır.

Paris Nanterre Üniversitesi kampüsünde, bilim evi, kütüphane, arşiv ve çağdaş dünyalar müzesi de bulunmaktadır. Üniversite, ComUE Université Paris Lumières, Campus Condorcet ve EDUC Avrupa Üniversitesi’nin de bir üyesidir.

Kampüs ve Konumu

Kampüs, öğrencilere etkileşimli bir öğrenme ve sosyal aktiviteler için uygun bir ortam sağlamaktadır ve modern altyapısı, kütüphaneleri, laboratuvarları, spor tesisleri ve yeşil alanları ile dikkat çekmektedir.

Paris Nanterre Üniversitesi, coğrafi konumuyla da dikkat çeker. Üniversitenin ana kampüsü, Paris’in batısında olup, toplu taşıma araçlarıyla merkeze sadece 15 dakika uzaklıktadır. Kampüsün çok yakınında RER hızlı tren durağı (Nanterre Université) vardır. Ayrıca kampüsün, La Défense iş merkezine yakın bir konumda bulunması öğrencilerin üniversite eğitimleri boyunca iş dünyasını yakından gözlemlemeleri ve staj bulmaları için önemli bir fırsattır.

Akademik Programlar

Paris Nanterre Üniversitesi, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde geniş bir akademik yelpazede eğitim programları sunmaktadır. Disiplinler arası bir yaklaşımla eğitim veren üniversite, sanat, yabancı diller, sosyal bilimler, hukuk, ekonomi, yönetim ve psikoloji gibi çeşitli alanlarda güçlü bir akademik altyapıya sahiptir.

Paris Nanterre Üniversitesi, öğrenci odaklı yaklaşımıyla öne çıkan bir eğitim kurumudur. Öğrencilere geniş bir perspektif kazandırmak, araştırma ve geliştirmeye teşvik etmek amaçlanmaktadır. Ayrıca üniversite, yabancı dil eğitimine de oldukça önem vermektedir.

Araştırma

Üniversite, uluslararası alanda tanınan ve birçok kez ödüllendirilmiş araştırmalarıyla bilinir. 6 farklı Doktora Okulu ve 42 araştırma laboratuvarı, öğrencilere geniş bir akademik yelpaze sunarak kendi alanlarında uzmanlaşmalarını sağlar.

Uluslararası İş Birlikleri

Paris Nanterre Üniversitesi, uluslararası düzeyde birçok üniversite ve kuruluşla işbirliği içerisindedir. Öğrenci değişim programları, çift diploma programları ve uluslararası konferanslar aracılığıyla öğrencilerin küresel bir bakış açısı kazanması amaçlanmaktadır.

Sektörel İş Birlikleri

Üniversitenin iş dünyası ile güçlü iş birlikleri bulunmaktadır. Öğrenciler, eğitimlerini tamamladıklarında, sektördeki profesyonellerle etkileşim kurma fırsatı bulurlar.

Öğrenci Yaşamı

Paris Nanterre Üniversitesi, çeşitli öğrenci kulüpleri ile öğrencilere zengin bir üniversite yaşamı sunmaktadır. Sergiler, konserler, tiyatro oyunları, kültürel ve sportif etkinlikler ile öğrencilerin sanat ve sporla iç içe olmaları teşvik edilir. Ayrıca öğrenciler kampüs içi etkinliklerin yanı sıra Paris’in canlı sosyal ortamından da faydalanabilirler.

Diğer Paylaşımlar

Logo_bleu
ISG
Okul tanıtımı: 1967 yılında kurulan...
Devamını Oku
MBS
Montpellier Business School
Okul Tanıtımı: Montpellier Business...
Devamını Oku
science pour l'ing
ECE
ECE (École Centrale d'Électronique)
Okul tanıtımı: ECE (École Centrale d’Électronique),...
Devamını Oku

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!