loader image
Chargement en cours
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Neden Fransa’da Eğitim?

Neden Fransa’da Eğitim?

·         Fransa, yabancı öğrenci kabulünde dünya genelinde 3. sırada, İngilizce konuşulmayan ülkeler arasında ise 1. sırada yer alır.

·         Dünyada 274 milyon insan tarafından konuşulan Fransızca beş kıtaya yayılmış 32 devletin resmi dilidir.  Avrupa Birliği kurumlarının çalışma dilleri İngilizce ve Almanca’nın yanı sıra Fransızca’dır. Ayrıca Fransızca, Birleşmiş Milletler Örgütü’nün 6 çalışma dilinden biri, Uluslararası Olimpiyat  Komitesi’nin iki resmi dilinden biri, Afrika Birliği Örgütü’nün resmi dillerinden biridir.

·         Uluslararası öğrencilerin tercih edebileceği 1656 İngilizce eğitim programı bulunur.

·         Ücretsiz sağlık sigortası, konut yardımları yanında üniversite restoranları, kültür ve spor kurumlarına ayrıcalıklı giriş hakları sunar.

·         Etrafını çevreleyen altı ülkeyle birlikte Fransa Avrupa’yı keşfetmek için ideal konumdadır. Avrupa Üniversiteleri akademik ortaklıkları veya Avrupa şirketlerinde yapılan stajlar ile öğrenciler Fransa deneyimlerini bir Avrupa tecrübesiyle zenginleştirebilmektedir.

·         Fransa dünya çapında bir ekonomik güçtür ve önde gelen uluslararası şirketlere ev sahipliği yapmaktadır: Airbus, Total, Orange, LVMH, L’Oréal, Danone…

Diğer Paylaşımlar

Qs 2023 Sıralaması Açıklandı! İşte Fransız Üniversitelerin Sıralaması
Licence Sciences et Techniques des Activités Physiques et Sportives (STAPS)
Beşerî ve Sosyal Bilimlere Uygulanan Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Lisansı (MIASHS)
Parcoursup nedir?
Parcoursup nedir?
Parcoursup, lise eğitiminden sonra Fransa’da...
Devamını Oku

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!