loader image
Je t'aime
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

Neden Fransa’da Eğitim? İşte Bilmeniz Gerekenler!

Neden Fransa’da Eğitim? İşte Bilmeniz Gerekenler!

·         Fransa, yabancı öğrenci kabulünde dünya genelinde 3. sırada, İngilizce konuşulmayan ülkeler arasında ise 1. sırada yer alır.

·         Dünyada 274 milyon insan tarafından konuşulan Fransızca beş kıtaya yayılmış 32 devletin resmi dilidir.  Avrupa Birliği kurumlarının çalışma dilleri İngilizce ve Almanca’nın yanı sıra Fransızca’dır. Ayrıca Fransızca, Birleşmiş Milletler Örgütü’nün 6 çalışma dilinden biri, Uluslararası Olimpiyat  Komitesi’nin iki resmi dilinden biri, Afrika Birliği Örgütü’nün resmi dillerinden biridir.

·         Uluslararası öğrencilerin tercih edebileceği 1656 İngilizce eğitim programı bulunur.

·         Ücretsiz sağlık sigortası, konut yardımları yanında üniversite restoranları, kültür ve spor kurumlarına ayrıcalıklı giriş hakları sunar.

·         Etrafını çevreleyen altı ülkeyle birlikte Fransa Avrupa’yı keşfetmek için ideal konumdadır. Avrupa Üniversiteleri akademik ortaklıkları veya Avrupa şirketlerinde yapılan stajlar ile öğrenciler Fransa deneyimlerini bir Avrupa tecrübesiyle zenginleştirebilmektedir.

·         Fransa dünya çapında bir ekonomik güçtür ve önde gelen uluslararası şirketlere ev sahipliği yapmaktadır: Airbus, Total, Orange, LVMH, L’Oréal, Danone…

Diğer Paylaşımlar

cge
Grandes écoles: Mezunlar Hâlâ Kolayca İş Bulabiliyor
Hızlı işe alım ve yüksek maaşlar ! Grandes...
Devamını Oku
parcoursup2024
R
2534838-adobestock-323404875-766x438

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!