loader image
Bonjour
Fransadaoku.com Logo

Anasayfa / Okullar /

ESSEC Business School

ESSEC Business School

ESSEC Business School, Fransa merkezli ünlü bir işletme okuludur. 1907 yılında kurulan okul, dünyanın en prestijli işletme okullarından biri kabul edilir. ESSEC, özellikle işletme ve yönetim konularındaki üstün kalitesi, uluslararası itibarı ve iş dünyasıyla yakın ilişkileri ile tanınır. Ana kampüsleri Cergy-Pontoise ve La Défense bölgelerinde bulunurken, aynı zamanda Singapur ve Fas’ta da bir kampüse sahiptir. 2023 yılında Financial Times’ın yayınladığı sıralamaya göre dünya çapında en iyi 5. İşletme Master’ı seçilmiştir.

ESSEC Global BBA (Lisans)

Eğitim Süresi: 4 yıl

Eğitim Dili: İngilizce veya Fransızca

Kampüsler: Fransa, Singapur ve Fas

Format: Tam zamanlı/staj/okurken çalışma seçeneği

Dersler:

Yönetim, Pazarlama, Muhasebe, Ekonomi, İnsan Kaynakları, Bilgi Sistemleri, Finansal Matematik, İş Hukuku, Operasyonlar, Girişimcilik, İstatistik, vb. derslerden oluşur.

Değişim Programları:

Hangi programı seçerseniz seçin, Global BBA ile anlaşma imzalamış 175’ten fazla partner ile yurtdışında bir üniversite değişimine katılabilirsiniz. Bu unutulmaz deneyim, sizin çok kültürlü ve çok dilli şirketlerde çalışabilme şansınızı artıracaktır. Kişisel ilgi ve bağlantılarınız, kariyer hedefleriniz ne olursa olsun, sizin için uygun değişim programını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Profesyonel Deneyim

Genç bir mezun olarak size iş dünyasında avantaj sağlayacak ilk uzun staj ve alternance deneyiminiz ile bir adım öne çıkın.

  • Yönetim alanında uzmanlaşacağınız 6 aylık staj daha büyük sorumluluklar gerektiren bir pozisyonu üstlenmenizi sağlayacak ve somut projelere kendinizi adamanıza olanak tanıyacaktır.
  • Bir çıraklık sözleşmesi (alternance sözleşmesi), bir şirket tarafından istihdam edileceğiniz ve öğrenim görürken aynı zamanda bir işletmede çalışabileceğiniz anlamına gelir. Stajyerler ve çıraklar maaş alırlar. Çıraklık programları ile çalıştığınız şirket 1 ila 2 yıl arasında okul ücretlerinizi karşılar.

Global BBA programı, (240 ECTS – Avrupa Kredileri) Fransız Yükseköğretim Bakanlığı ve dünya genelinde tanınan bir İşletme Yüksek Lisans Derecesine (M1) eşdeğerdir ve M2 (Yüksek Lisans Derecesi) ile eğitiminize devam etmenize olanak tanır.

Diğer Paylaşımlar

cge
Grandes écoles: Mezunlar Hâlâ Kolayca İş Bulabiliyor
Hızlı işe alım ve yüksek maaşlar ! Grandes...
Devamını Oku
parcoursup2024
R
2534838-adobestock-323404875-766x438

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

DOĞRU TERCİHİ YAPMANIZA YARDIM EDELİM!

DANIŞMANLIK ALIN!